19 apr 2014, 11:12
Ostatná aktualizácia: 19 apr 2014, 18:38
Prečítané: 3349x

Slovenské hádzanárske juniorky sa s kvalifikáciou o postup na majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Chorvátsku (29. 6. - 13. 7. 2014) rozlúčili prehrou. Zverenky trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marianna Nemčíková, ktoré už v sobotu prišli o šancu vybojovať si jednu z dvoch miesteniek na šampionát, po Holanďankách a Poľkách nestačili na turnaji 3. kvalifikačnej skupiny v poľskom Chorzówe ani na tretieho súpera. Mladé Slovenky podľahli v sobotu srbským rovesníčkam 19:27 (8:15) a v tabuľke obsadili poslednú 4. priečku.

Výsledky - kvalifikácia MS hráčok do 20 rokov - 3. skupina (Chorzów/Poľ.) - sobota 19. apríl 2014:

Slovensko - Srbsko 19:27 (8:15)

Zostava a góly SR: A. Kvasnicová, M. Ferenčíková, S. Csáková - Bujnochová, L. Klučková 7/3, T. Gajdošíková 3, V. Gajdošová, A. Kostelná, D. Tomášechová 2/1, B. Königová, V. Habánková 1, S. Nagyová, Blehová 1, Szabó K. 4, Šutranová, Krokavecová 1.

Pok. hody: 6/4 - 4/3, vylúčené: 4 - 8, rozhodovali: Nastaseová a Stancová (obe Rum.), 200 divákov.

Tri góly Klučkovej priniesli Slovenkám v 4. minúte vedenie 3:1, ale o necelých desať minút neskôr už prehrávali 3:5. Čakanie na štvrtý slovenský gól ukončila v 14. minúte opäť agilná Klučková (4:5). Srbky vzápätí zvýšili svoj náskok na 8:4 i 9:5. Hudákove zverenky ešte v 20. minúte skorigovali na 7:9, ale potom opäť nezvládli záverečnú časť I. polčasu. Päťkrát za sebou inkasovali a na prestávku išli za nepriaznivého stavu 8:15.

Len jeden gól - aj to z pokutového hodu - za 16 minút hry v druhom dejstve potvrdzoval slovenské trápenie v útoku, čo sa odzrkadlilo aj na priebežnom stave 9:22. Srbský tím vyhrával najvýraznejšie v 50. minúte 25:10. Po oddychovom čase sa dokázalo družstvo SR ešte zmobilizovať a zmierniť prehru na konečných 19:27.

Hlas:
Ľuboš Hudák (tréner junioriek SR): "Tak isto ako v predchádzajúcich dueloch sme doplatili na naše tradičné nedostatky - nepremieňanie šancí, technické chyby a nedostatočnú disciplínu pri dodržiavaní taktických pokynov. Opäť sme mali dobrý úvod, proti Srbkám sme mohli ísť aj do výraznejšieho - päťgólového vedenia. Začali sme však zahadzovať šance a stal sa pravý opak. Veril som v lepšie herné schopnosti hráčok z klubov WHIL."