Nachádzaš sa tu:
28 júl 2013, 16:12
Ostatná aktualizácia: 15 aug 2018, 19:11
Prečítané: 8235x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Mestský hádzanársky klub Bytča je zaregistrovaný od 01. 06. 2006 ako občianske združenie na Ministerstve vnútra SR. Našim cieľom je výchova budúcich talentov v hádzanej, teda budúcich hadzanárok a podporovať rozvoj športu v našom malebnom mestečku a takisto aj dôstojne reprezentovať mesto Bytča, či už doma na Slovensku alebo v zahraničí, zúčastňujeme sa každoročne veľkých turnajov, či je to Prague Handball Cup v Prahe, takisto v poľskom meste Gliwice alebo rôzných turnajov, či doma alebo za hranicami.

Mestský hádzanársky klub Bytča je právoplatným členom Slovenského zväzu hádzanej (SZH), Krajského zväzu hádzanej Trenčín (KZHá Trenčín) a od sezóny 2016/2017 aj novotvoriaceho sa Krajského zväzu hádzanej Žilina (KZHá Žilina).

KZHá Žilina si pred sezónou 2016/2017 zvolila za svojho predsedu Ing. Róberta Klima (THA Martin), vo Výkonnom výbore má o.i. zastúpenie aj klub MHK Bytča v podobe organizačnej pracovníčky - manažérky klubu Aleny Zahumenskej. Krajské súťaže žiakov a žiačok riadi naďalej KZHá Trenčín

Do roku 2016 bol klub zaradený medzi Centrá Talentovanej Mládeže (CTM), od 1. júla 2017 je klub zaradený pod Regionálne Centrum Hádzanej (RHC) Považská Bystrica, ktorého hlavnou trénerkou je od sezóny 2018/2019 Zdena Rajnohová (v sezóne 2017/2018 pôsobila na poste hlavnej trénerky RCH Trenčín, resp. RCH SZH), ktorá na tomto poste vystriedala doterajšieho trénera Jána Beňadika, ktorý prijal ponuku Iuventy Michalovce a stal sa jej novým športovým riaditeľom.

Náš klub sa zamerieva na výchovu hadzanárok od kategórie prípravky, mladších žiačok, starších žiačok, mladších dorasteniek až po staršie dorastenky (do sezóny 2011/2012 po ženy), svoje zastúpenie má klub aj v národných reprezentáciach SR, kde obliekajú jej dres súčasné hráčky, ale aj odchovankyne. MHK Bytča je v súčasnosti jediným zástupcom v Žilinskom kraji, ktorý má všetky ženské mládežnícke kategórie (do sezóny 2011/2012 fungovala aj kategória žien). Dievčatá MHK Bytča sa takisto pravidelne zúčastňujú celoslovenskej súťaže mladšieho žiactva, žiakov a žiačok ZŠ, CVČ, tzv. školských športových stredísk a taktiež bojov medzi školami, či už základnými, tak aj strednými.

V sezóne 2017/2018 mal klub MHK Bytča zastúpenie vo všetkých mládežníckych súťažiach SZH, v spomínanej sezóne sa jednotlivé kategórie umiestnili na nasledovných priečkach: staršie dorastenky - 6. miesto v rámci SR, mladšie dorastenky - 3. miesto v rámci SR, staršie žiačky - 3. v rámci Žilinského a Trenčianskeho kraja, mladšie žiačky - 2. miesto v rámci Žilinského a Trenčianskeho kraja a 2. miesto v rámci SR (SOH U12). Mladšie žiačky sa v sezóne predstavili aj v zápasoch Česko-slovensko-poľskej ligy, v ktorej obsadili celkové tretie miesto. Klub mal zastúpenie aj na 44. ročníku celoslovenskej súťaže mladšieho žiactva, žiakov a žiačok ZŠ, CVČ a to v podobe družstva CVČ Bytča. Hráčky MHK Bytča sa taktiež zúčastnili v súťaži základných a stredných škôl, odkiaľ sa družstvá prebojovali do krajského kola a aj do celoslovenského kola, spomedzi základných škôl sa do krajského kola a neskôr aj do celorepublikového prebojovali žiačky (väčšinou hádzanárky) zo ZŠ Bytča, Ul. Mieru, v prípade stredných škôl sa z krajského kola kvalifikovali študentky (družstvo pozostávajúce zo súčasných, ako aj bývalých hádzanárok a ne-hádzanárok) Gymnázia v Bytči. Niektoré staršie dorastenky si počas sezóny mali možnosť vyskúšať aké je to hrať v zápasoch medzinárodnej Česko-slovenskej súťaže žien (MOL ligy). Svoje zastúpenie mal klub aj na reprezentačnej úrovni, keď niektoré jeho hráčky si obliekli reprezentačný dres SR počnúc ženskou reprezentáciou, reprezentáciou junioriek, kadetiek až po reprezentáciu predkadetiek.

V sezóne 2016/2017 mal klub MHK Bytča zastúpenie vo všetkých mládežníckych súťažiach SZH, spomínaná sezóna bola pre hráčky MHK Bytča úspešná, keď sa obidve kategórie dorasteniek a družstvo starších žiačok zhodne umiestnili v rámci SR na treťom mieste. V rámci krajských súťaží žiačok Žilinského a Trenčianskeho kraja obsadili staršie žiačky prvé miesto, mladšie boli štvrté. Družstvo mladších žiačok sa na 3. ročníku Otvorených Majstrovstiev SR (SOHu 12), ktoré sa tentokrát konali v priebehu júna (9. - 11. júna 2017) v Stupave nepredstavilo. Okrem toho sa staršie žiačky stali počas zimnej prestávky celkovými víťazkami Česko-slovensko-poľskej ligy. Zastúpenie mal klub aj na 43. ročníku celoslovenskej súťaže mladšieho žiactva, žiakov a žiačok ZŠ, CVČ, v takzvanej súťaži školských športových stredísk, kde sa mladšie žiačky hrajúce pod hlavičkou ZŠ Bytča, Ul. Mieru ("A") prebojovali až do finále (17. mája 2017 v Trenčíne), v ktorom obsadili tretie miesto hneď za víťazným družstvom žiačok z MŠK Dunajská Streda a druhým CVČ Dunajská Streda, hráčky sa taktiež zúčastnili v súťaži základných a stredných škôl, odkiaľ sa družstvá prebojovali do krajského kola a aj do celoslovenského kola, spomedzi základných škôl sa do krajského kola a neskôr aj do celorepublikového prebojovali žiačky (väčšinou hádzanárky) zo ZŠ Bytča, Ul. Mieru (celorepublikového kola sa žiačky Bytče nezúčastnili), v prípade stredných škôl sa z krajského kola kvalifikovali študentky (družstvo pozostávajúce zo súčasných, ako aj bývalých hádzanárok a ne-hádzanárok) Gymnázia v Bytči, ktoré obsadili v rámci SR v Dunajskej Strede (11. - 12. máj 2017) siedme miesto, víťazom turnaja stalo Športové gymnázium v Trenčíne. Niektoré staršie dorastenky si v rámci sezóny mali možnosť vyskúšať aké je to hrať v zápasoch medzinárodnej Česko-slovenskej súťaže žien (WHIL). MHK Bytča mal svoje zastúpenie aj na reprezentačnej úrovni, keď niektoré jeho hráčky si obliekli reprezentačný dres SR počnúc ženskou reprezentáciou, reprezentáciou junioriek až po reprezentáciu kadetiek.

V sezóne 2015/2016 mal klub MHK Bytča zastúpenie vo všetkých mládežníckych súťažiach SZH, spomínaná sezóna bola pre hráčky MHK Bytča úspešná najmä pre kategóriu starších dorasteniek, ktoré sa stali majsterkami SR, keď vo svojej súťaži obsadili prvé miesto a zároveň si vybojovali postup na turnaj O Pohár prezidenta (usporiadateľom boli Michalovce), kde mladé Bytčianky obsadili druhé miesto hneď za vedúcim celkom dorasteniek Trenčína, medzi úspech je potrebné zaradiť taktiež aj šieste miesto mladších dorasteniek. Zo žiackych kategórii treba vyzdvihnúť aj obidve žiacke kategórie (mladšie žiačky a staršie žiačky), ktoré sa stali majsterkami Žilinského a Trenčianskeho kraja a v rámci SR obsadili mladšie žiačky vicemajstrovské druhé miesto, keď na 2. ročníku Otvorených Majstrovstiev SR, ktoré sa konali v priebehu júna (17. - 19. júna 2016) v Martine, z titulu sa v metropole Turca radovali hráčky z HK Slovan Duslo Šaľa, naopak sezóna menej priala družstvu starších žiačok, ktoré na záverečnom turnaji o Majstra SR v Šali obsadili štvrté miesto, titul získali žiačky HK Slovan Duslo Šaľa. Okrem toho sa mladšie žiačky stali počas zimnej prestávky celkovými víťazkami Česko-slovensko-poľskej ligy. Zastúpenie mal klub aj na 42. ročníku celoslovenskej súťaže mladšieho žiactva, žiakov a žiačok ZŠ, CVČ, v takzvanej súťaži školských športových stredísk, kde sa mladšie žiačky hrajúce pod hlavičkou ZŠ Bytča, Ul. Mieru ("A") prebojovali až do finále, v ktorom obsadili druhé miesto hneď za Dunajskou Stredou, hráčky sa taktiež zúčastnili v súťaži základných a stredných škôl, odkiaľ sa družstvá prebojovali do krajského kola a aj do celoslovenského kola, spomedzi základných škôl sa do krajského kola a neskôr aj do celorepublikového prebojovali žiačky (väčšinou hádzanárky) zo ZŠ Bytča, Ul. Mieru, ktoré obsadili na celorepublikovom turnaji v Hlohovci siedme miesto, v prípade stredných škôl sa z krajského kola kvalifikovali študentky (družstvo pozostávajúce zo súčasných, ako aj bývalých hádzanárok a ne-hádzanárok) Gymnázia v Bytči, ktoré obsadili v rámci SR v Michalovciach (3. - 4. máj 2016) šieste miesto, víťazom turnaja stalo Športové gymnázium v Trenčíne. Niektoré staršie dorastenky si v rámci sezóny mali možnosť vyskúšať aké je to hrať v zápasoch medzinárodnej Česko-slovenskej súťaže žien (WHIL). MHK Bytča mal svoje zastúpenie aj na reprezentačnej úrovni, keď niektoré jeho hráčky si obliekli reprezentačný dres SR počnúc ženskou reprezentáciou, reprezentáciou junioriek až po reprezentáciu kadetiek.

V sezóne 2014/2015 mal klub MHK Bytča zastúpenie vo všetkých mládežníckych súťažiach SZH, spomínaná sezóna bola pre hráčky MHK Bytča úspešná najmä pre kategóriu starších dorasteniek, ktoré sa stali majsterkami SR, keď vo svojej súťaži obsadili prvé miesto a zároveň si vybojovali postup na turnaj O Pohár prezidenta (usporiadateľom bol Olomouc - pozn. red.), kde mladé Bytčianky obsadili tretie miesto hneď za vedúcim celkom dorasteniek domáceho Olomouca a druhého Zlína, medzi úspech je potrebné zaradiť taktiež aj druhé miesto mladších žiačok , ktoré sa stali majsterkami Žilinského a Trenčianskeho kraja a v rámci SR obsadili vicemajstrovské druhé miesto, keď na 1. ročníku Otvorených Majstrovstiev SR, ktoré sa konali začiatkom júna (5. - 7. júna 2015) v Bratislave, nestačili len na žiačky z HK Štart Trenčín, netreba zabudnúť ani ich úspech na Česko-slovenskej lige, ktorú suverénne vyhrali, naopak sezóna menej priala družstvu starších žiačok, ktoré sa síce stali majsterky Žilinského a Trenčianskeho kraja, ale nedarilo sa im na záverečnom turnaji o Majstra SR v Michalovciach, kde obsadili konečné štvrté miesto, titul získali žiačky HK Slovan Duslo Šaľa, sezóna nevyšla ani družstvu mladších dorasteniek, ktoré obsadili vo svojej kategórii ôsme miesto, majsterkami sa stali suverénne hračky michalovskej Iuventy. Zastúpenie mal klub aj na 41. ročníku celoslovenskej súťaže mladšieho žiactva, žiakov a žiačok ZŠ, CVČ, v takzvanej súťaži školských športových stredísk, kde sa mladšie žiačky hrajúce pod hlavičkou ZŠ Bytča, Ul. Mieru ("A") prebojovali do semifinále, ktoré sa pre hráčky Bytče konalo v Michalovciach, kde obsadili tretie miesto a do finále sa neprebojovali, hráčky sa taktiež zúčastnili v súťaži základných a stredných škôl, odkiaľ sa družstvá prebojovali do krajského kola a aj do celoslovenského kola, spomedzi základných škôl sa do krajského kola a neskôr aj do celorepublikového prebojovali žiačky (väčšinou hádzanárky) zo ZŠ Bytča, Ul. Mieru, ktoré obsadili na celorepublikovom turnaji v Michalovciach piate miesto, v prípade stredných škôl sa z krajského kola kvalifikovali študentky (družstvo pozostávajúce zo súčasných, ako aj bývalých hádzanárok, ako aj ne-hádzanárok) Gymnázia v Bytči, ktoré obsadili v rámci SR v Hlohovci štvrté miesto. Niektoré staršie dorastenky si v rámci sezóny mali možnosť vyskúšať aké je to hrať v zápasoch medzinárodnej Česko-slovenskej súťaže žien (WHIL). MHK Bytča mal svoje zastúpenie aj na reprezentačnej úrovni, keď niektoré jeho hráčky si obliekli reprezentačný dres SR počnúc ženskou reprezentáciou, reprezentáciou junioriek, reprezentáciou kadetiek až po reprezentáciu predkadetiek.

Družstvo žien MHK Bytča hralo súťažne v sezónach 2009/2010 - 2. liga žien (družstvo obsadilo 1. miesto s 37 bodmi, so štatistikou 20 odohraných zápasov z toho 19 zápasov vyhralo, raz remizovalo a jedenkrát prehralo a vybojovalo si tak postup do prvej ženskej ligy), 2010/2011 - 1. liga žien (družstvo obsadilo 1. miesto s 32 bodmi, so štatistikou 22 odohraných zápasov, z toho 16 zápasov vyhralo a 6 prehralo a vybojovali si tak postup do česko-slovenskej ženskej súťaže WHIL, avšak z finančných dôvodov sa družstvo žien do nej neprihlásilo a pokračovalo naďalej v 1. ženskej lige), 2011/2012 - 1. liga žien (družstvo obsadilo 6. miesto s 23 bodmi, so štatistikou 20 odohraných zápasov z toho 11 vyhralo, raz remizovalo a 8 prehralo), v sezónach 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016 a 2016/2017 družstvo žien neúčinkovalo a doteraz neúčinkuje v žiadnej súťaži.     


Sídlo klubu a fakturačné údaje:

Mestský hádzanársky klub Bytča,
Námestie SR 1/1
014 38 Bytča, Slovenská Republika

IČO: 37981421
DIČ: 2022214238


Org. pracovník - manažér: p. Alena Zahumenská


E-mail: mhkbytca(at)mhkbytca.sk

/ znak @ je v adrese nahradený znakmi (at) /

 

výpis z registra občianskych združení OR MV SR

 

Bankové spojenie: číslo účtu v ČSOB: SK1875000000004003745241, SWIFT: CEKOSKBX

 

Nasledujúci program

1. liga Mladšie dorastenky - 12. kolo
nedeľa 17.02.2019 o --:-- hod.
ŠŠK SLŠ Prešov - MHK Bytča


1. liga Staršie dorastenky - 12. kolo

nedeľa 17.02.2019 o --:-- hod.
ŠŠK SLŠ Prešov - MHK Bytča


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 13. + 14. turnaj

víkend 09. - 10.02.2019
organizuje: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 1. skupina.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 13. + 14. turnaj
víkend 09. - 10.02.2019
organizuje: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 1. skupina.
- vložený zápas.


MK ZA-TN - Prípravka (4 + 1) - 1. turnaj

sobota 15.12.2018 od 09:00 hod.
organizuje: LEHOTA POD VTÁČNIKOM


MK ZA-TN -
Prípravka (5 + 1)
sezóna 2018/2019 v príprave.