15 júl 2016, 10:56
Ostatná aktualizácia: 15 júl 2016, 10:56
Prečítané: 1386x

Na otázky z posezónnej ankety slovakhandball.sk odpovedala Lenka Majzúnová, športový manažér ŠKP Bratislava.

1. Aká bola pre váš klub sezóna 2015/2016? Ktoré boli najzásadnejšie udalosti? Podarilo sa vám splniť stanovené ciele?

„Sezóna 2015/2016 bola pre nás čo sa týka mládežníckych družstiev, úspešná. Vzhľadom na našu dlhodobú filozofiu, ktorou je venovať sa hlavne mládeži a to nie len v kvalite ale i v kvantite, môžeme považovať za úspech aj zaradenie veľkého množstva našich odchovancov do extraligového a WHIL-kového družstva.

Najzásadnejšími udalosťami boli získané majstrovské tituly a nominácie hráčov do mládežníckych reprezentácií Slovenska."

2. Ktorému z vašich družstiev sa výsledkovo najviac darilo a urobilo v klube najviac radosti?

Starší dorastenci - Majstri Slovenska

Starší žiaci - Majstri Slovenska

Staršie žiačky - 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska

Mladšie žiačky, Staršie žiačky, Starší žiaci - Majstri kraja

Mladší žiaci - Vicemajstri kraja

Máme zastúpenie vo všetkých kategóriách a všetky naše družstvá hrajú najvyššie súťaže, čo je na Slovensku rarita. Máme prihlásené jedno družstvo dorastencov „B" aj v 2. dorasteneckej lige, za ktoré pravidelne nastupujú starší žiaci, mladší a starší dorastenci, ktorí tak získavajú zápasovú prax. Okrem toho nás teší aj narastajúci záujem o naše krúžky, ktorých máme až 11, na 7 školách v Bratislave a Tomášove. Tieto deti sa zapájajú najmä do nášho úspešného projektu Športom za duševné zdravie detí, ktorý podporuje športovanie školopovinných detí, ktoré potom plynule prechádzajú do našich žiackych kategórií."

3. Ktorí jednotlivci sa najviac zlepšili, prípadne predstavujú pre niektoré z vašich družstiev najväčšie opory?

Všetci naši hráči sa počas sezóny zlepšili. V sezóne 2015/2016 bolo až 27 našich hráčov pozvaných do jednotlivých reprezentácií. Čo svedčí o tom, že máme aj kvalitu, nie len kvantitu. Mnoho dorastencov a dorasteniek už nastúpilo na zápas za seniorské družstvo a ukázali, že je v nich veľký potenciál. Vyzdvihnúť jedinca nad ostatných by znamenalo stanoviť nejaké kritéria. Hádzaná je kolektívny šport, kde jedinec je súčasť kolektívu. My máme len jedno kritérium a tým je byť dnes lepší ako včera. A keďže všetci naši zverenci v rámci svojich možností na sebe poctivo pracovali, sme na ich výkonnostný rast právom hrdí. Kolektívne výsledky vravia samé za seba."

4. Ako sa darilo mládežníckym družstvám?

Všetky naše žiacke družstvá sa umiestnili na popredných miestach v krajskej súťaži riadenej BZKHá. Mladšie žiačky, staršie žiačky a starší žiaci sa stali Majstrami bratislavského kraja, mladší žiaci sa stali Vicemajstrami bratislavského kraja. Mladší  žiaci „B" sa umiestnili na 7. mieste, Staršie žiačky „A" na 3.miestea Starší žiaci „B" na 5. mieste. Na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov v Prešove dominovali naši chlapci a jednoznačne si vybojovali titul Majstrov Slovenska. Staršie žiačky sa na Majstrovstvách Slovenska umiestnili na 3. mieste. Mladšie žiačky na Otvorených Majstrovstvách v Martine skončili na 7. mieste, mladší žiaci na 9. mieste a naši minihádzanári skončili na 1. mieste.

V dorasteneckej kategórii máme tiež Majstrov Slovenska. Starší dorastenci si titul vybojovali v poslednom súťažnom zápase na palubovke Prešova. Vajk Pomichal strelil rozhodujúci gól z nariadeného 9 metrového hodu po uplynutí času a zabezpečil tak remízu, ktorá našim chlapcom stačila na zisk Titulu Majstrov Slovenska v kategórii staršieho dorastu. Staršie dorastenky sa umiestnili na 4. mieste, Mladšie dorastenky na 7. mieste, mladší dorastenci na 7. mieste a dorastenci „B" skončili v 2.dorasteneckej lige na 2. mieste."

5. Komu by ste za pomoc a spoluprácu v klube chceli najviac poďakovať?

Poďakovať treba všetkým členom Správnej rady a sponzorom, ktorí nám pomáhajú vytvárať podmienky na našu činnosť. Neoceniteľná je finančná pomoc z Ministerstva vnútra, ktorú nám ministerstvo na základe výzvy poskytuje. Poďakovať chceme všetkým trénerom, dobrovoľníkom a rodičom, ktorí nám pomáhajú udržať primerané podmienky pre rozvoj masovej a výkonnostnej hádzanej."

6. Aké najväčšie výzvy a novinky váš klub čakajú v sezóne 2016/2017 a do budúcnosti?

Najväčšia výzva sa bude týkať seniorského družstva mužov, kde je cieľ jasný, umiestniť sa do 6. miesta a vybojovať si tak postup do československej súťaže HIL. Obhajoba titulov je povinnosťou každého majstra a preto je našou ambíciou medailové úspechy potvrdiť aj v ďalšej sezóne. Ďalej budeme pokračovať v našej práci s mládežou, na ktorú je náš klub zameraný. Výzvou bude aj prekonanie nášho rekordu z minulého roka, ktorý sme vytvorili na 24 hodinovom maratóne v hádzanej. Dúfame že vyprovokujeme aj ostatné kluby a pokúsia sa nás prekonať. Cieľom na tento rok je pokoriť počet 316 aktívne zapojených hráčov na 24 hodinovom hádzanárskom maratóne.

Ďalšou našou výzvou je rozšíriť počet mladých hádzanárov v žiackych kategóriách a zriadiť školskú hádzanársku ligu v Bratislave, čím by sme náš úspešný 12 ročný projekt Športom za duševné zdravie detí dostali do hlavnej fázy, ktorou je pravidelná školská súťaž."

Zdroj: slovakhandball.sk