28 sep 2018, 20:07
Ostatná aktualizácia: 28 sep 2018, 19:39
Prečítané: 983x

Hádzanárky Slovenska podľahli v piatok v Púchove v prvom z dvojice medzištátnych prípravných stretnutí výberu Česka 22:26 (9:12). Zverenky trénera Jána Packu, pre ktorého bola konfrontácia s účastníkom ME 2018 premiérovým stretnutím od nedávneho nástupu do funkcie, sa pripravujú na I. fázu kvalifikácie MS 2019.

Slovenky si Češkami zmerajú sily v púchovskej sTC Aréne aj v sobotu 29. 9. od 11.00 hod. v odvete (bude sa hrať za zatvorenými dverami bez prítomnosti divákov, pozn.), ktorou zakončia tohtotýždňové sústredenie na Považí.

Výsledok - piatok:

Slovensko - Česko 22:26 (9:12)

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková, Oguntoye - Pastorková 2, Trúnková 3, Patrnčiaková, Takáčová, Popovcová 3, Bujnochová 2, S. Szarková 5, Rebičová 2, Habánková 1, Fiľková-Trehubová 1, Wollingerová 3/1, J. Vargová

pok. hody: 1/1 - 5/3, vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula (obaja SR), 150 divákov

Slovenskému tímu, ktorý až na krídelníčku Takáčovú začal v „michalovskej" zostave, nevyšiel úvod. V 5. minúte síce Rebičová znížila na 1:2, ale aj v ďalšom priebehu hráčky v bielych dresoch často vychytala brankárka Satrapová. Češky zvyšovali svoj náskok, počas dvojnásobnej presilovky Luzumová zvýšila na 6:1 v 10. minúte. Nasledoval oddychový čas kouča Packu, ktorý prestriedal družstvo. V 14. min to vyzeralo už hrozivo (1:7). Na palubovku prišla Szarková a troma presnými zásahmi sa postarala o zníženie na 4:8 v 18. minúte, čím našla kľúč na otvorenie českej defenzívy. Slovenky postupne ukrajovali z náskoku súperiek, zákrokmi im pomohla aj brankárka Gubiková, a tak v 27. minúte prehrávali už len 9:11. Potom sa mohli dotiahnuť aj na rozdiel jediného gólu, ale vzápätí stanovila na opačnej strane polčasové skóre na 12:9 pre ČR Jeřábková.

Slovenský tím nezachytil na začiatok II. polčasu, po necelých deviatich minútach hry prehrávalo už 10:18. Češky v týchto fázach dobre bránili a takmer každé zaváhanie súpera trestali. Po oddychovom čase zverenky kouča Bašného zvýšili svoje vedenie na 20:10. Takmer deväťminútové čakanie na ďalší gól v českej sieti ukončila v 42. minúte najlepšia slovenská strelkyňa Szarková (11:20). So spoluhráčkami potom predsa len skresali manko - v 52. minúte 17:23 a päť minút pred koncom Popovcová skorigovala na 20:25. Češky však v závere drámu už nepripustili.

Hlas:

Ján Packa (tréner SR): „Urobili sme dnes asi 15 technických chýb pod vplyvom nervozity a neistoty v našom hernom systéme v obrane i útoku, ale videl som aj veľa pozitívnych vecí, takže napriek prehre je to v poriadku. Aj za vysoko nepriaznivého stavu sme hrali ďalej trpezlivo svoju hru a napokon sme to skorigovali. Dali sme šancu všetkým hráčkam, aby sme ich videli v akcii počas zápasu. Musíme si dať pozor na začiatky polčasov a byť maximálne koncentrovaní. Bolo vidieť, že Češky majú skúsenejšie družstvo. Prehrali sme, máme na čom pracovať, ale ideme ďalej."

Zdroj: SITA

Fotogaléria - prípr. zápas (1. zápas): Slovensko - Česká republika, Púchov 28.09.2018