18 mar 2017, 20:01
Ostatná aktualizácia: 18 mar 2017, 21:02
Prečítané: 2004x

Slovenské juniorské reprezentantky v hádzanej si na turnaji 3. kvalifikačnej skupiny o postup na ME hráčok do 19 rokov v Slovinsku (27. 7. - 6. 8. 2017) pripísali prvé víťazstvo. Zverenky trénera Jána Beňadika si v sobotňajšom stretnutí v michalovskej Chemkostav aréne podľa očakávania poradili s belgickými rovesníčkami 25:17 (13:10) a pred rozhodujúcim duelom sú v hre o účasť na kontinentálnom šampionáte. Prvú miestenku z 3. skupiny si vybojovali Francúzky, ktoré po Slovenkách vyhrali aj nad Čiernohorkami (25:24). Práve balkánsky tím bude v nedeľu od 18.00 hod. súperom slovenského družstva v priamom súboji o druhú postupovú miestenku. Hádzanárky domácej reprezentácie potrebujú na obsadenie 2. priečky zvíťaziť.

Výsledky - kvalifikácia ME hráčok do 19 rokov v Slovinsku - 3. skupina (Michalovce/SR) - sobota 18. marec 2017:

Slovensko - Belgicko 25:17 (13:10)

Zostava a góly SR: Furgaláková, Muliková, Goboňová - Trúnková 3, Zemanovičová 1, Nejedlíková, Takáčová 3, Štefaniková, L. Kovácsová, Solárová 2, Holejová 5, Bajčiová 4/2, K. Kostelná, Ušiaková 1, Vencuriková 1, Némethová 5

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 0 - 4, rozhodovali: V. Buckevič a J. Buckevič (obaja Biel.), 1000 divákov

Slovenky vyhrali prvú desaťminútovku 5:2 a o chvíľu neskôr Trúnková zvýšila na 6:2, ale v ďalšom priebehu to nebola ich jednoznačná záležitosť. V 27. minúte viedli ešte 12:7, no Belgičanky do prestávky stiahli na 10:13. Vyrovnania sa súperky dočkali v 43. minúte po päťgólovej šnúre (16:16). Slovenské juniorky však v záverečnej štvrťhodine získali šiestimi gólmi za sebou rozhodujúci náskok a víťazstvo si už nenechali ujsť.

Hlasy:

Ján Beňadik (tréner junioriek SR): "Aj keď bolo necelých 20 minút pred koncom 16:16, náš herný prejav nebol zlý, iba sme podobne ako proti Francúzkam pozahadzovali veľa šancí. Družstvo však ukázalo svoju silu v závere, ktorom sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Od toho sa musíme odraziť do nedeľňajšieho duelu, ktorý bude veľmi náročný. Chvalabohu, že Francúzky vyhrali nad Čiernohorkami, s ktorými si to môžeme rozdať v priamo súboji o postup."

Natália Némethová (spojka junioriek SR): "Som veľmi šťastná, že sme napokon zvíťazili. V nedeľu urobíme všetko pre to, aby sme si postup vybojovali my. Súperkám nedarujeme nič zadarmo. Verím, že sa nám to podarí a postúpime na šampionát."