26 nov 2016, 20:28
Ostatná aktualizácia: 27 nov 2016, 07:37
Prečítané: 1433x

Hádzanárky Slovenska sa v I. fáze kvalifikácie majstrovstiev sveta 2017 v Nemecku dočkali víťazstva vo svojom druhom vystúpení. Po piatkovej tesnej prehre s Ukrajinkami 20:21 sa na turnaji 1. skupiny v Šali tešili v sobotu večer, keď zdolali Grékyne 27:24 (13:10) a získali prvé dva body.

Zverenky trénera Dušana Poloza však ešte potrebujú k zisku jednej z dvoch miesteniek do II. fázy kvalifikácie (play-off) zvládnuť aj nedeľňajší duel. V ňom Slovenky nastúpia od 17.45 hod. proti Litovčankám.

Výsledky - I. fáza kvalifikácie MS žien 2017 - 1. skupina (Šaľa/SR) - piatok 26. november 2016:

Slovensko - Grécko 27:24 (13:10)

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - M. Rajnohová, Rechtorisová 11, V. Habánková, Czanik, M. Holešová, Kučerová 2/1, S. Szarková 6, Michnová 1, Mikulčík 3, Veselková, Jakubisová, M. Školková 3, E. Minárčiková 1

Najviac gólov za Grécko: Tsakalouová 7/2

Pok. hody: 4/1 - 2/2, vylúčené: 4 - 7, ČK: 59. Vafeiadouová (Gréc.) za tri vylúčenia, rozhodovali: Pechová a Vágvolgyiová (obe Maď.)

Ani proti Grékyniam nemali Slovenky jednoduchú úlohu. Húževnaté súperky dlho držali krok. Viackrát sa dostali aj do tesného vedenia - naposledy v 21. minúte po premenenom pokutovom hode, keď otočili z 5:7 na 8:7. Slovenské hráčky vzápätí otočili na 10:8, strelecky sa darilo predovšetkým krídelníčke Rechtorisovej, ktorá svojim šiestym presným zásahom uzavrela gólový účet I. polčasu (13:10). V úvode druhej časti zvýšil tím SR na 15:11, ale dve lopty v slovenskej sieti prinútili kouča Poloza zobrať si oddychový čas v 41. minúte. Jeho zverenky vyhrávali štvrťhodinu pred koncom 19:15, ale stále nebolo rozhodnuté, keďže následne trikrát inkasovali. Slovenky však hneď odskočili na 21:18. Hoci Grékyne kontrovali, odstup už nezmazali a prehrali 24:27.

Hlas:

Dušan Poloz (tréner SR): „Som nespokojný. Podali sme veľmi slabý výkon. Nie je to o tom, že by dievčatá nevedeli hrať, ale nedokážu to predviesť na ihrisku. Musíme sa vzchopiť, aby sme zvládli nedeľňajší duel s Litvou."

Ukrajina - Litva 31:16 (16:6)