20 nov 2016, 20:07
Ostatná aktualizácia: 20 nov 2016, 20:07
Prečítané: 1351x

Hádzanárky Iuventy Michalovce si nezahrajú skupinovú fázu Pohára EHF žien 2016/2017. Zverenky trénera Františka Urbana nenašli recept na maďarský tím Alba Fehérvár KC ani v druhom vzájomnom stretnutí 3. kvalifikačného kola tejto európskej pohárovej súťaže. Michalovčanky po minulotýždňovej domácej prehre 23:28 (12:17) ťahali za kratší koniec aj v nedeľňajšej odvete v Székesfehérvári, kde podľahli 19:27 (11:16). Účinkovanie Iuventy na pohárovej scéne sa v aktuálnom ročníku skončilo, Fehérvár sa môže tešiť ešte na minimálne šesť zápasov v skupinovej fáze Pohára EHF.

Výsledok - Pohár EHF žien 2016/2017 - kvalifikácia - 3. kolo - odveta:

Alba Fehérvár KC (Maď.) - Iuventa Michalovce (SR) 27:19 (16:11) - prvý zápas 28:23, do skupinovej fázy Pohára EHF postúpil Fehérvár

Najviac gólov za Fehérvár: Mendyová 6, Gjeorgjievská 4, Tilingerová 4/3

Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová 1/1, Medveďová - Černovová 1, M. Holešová, Šfefaniková, Kišíková, M. Rebičová, S. Nagyová 1, V. Habánková, Levčenková 7/2, Schusterová 2, Wollingerová 3, Dziurová, Dubovcovová 3, Bajčiová, Perederijová 1

pok. hody: 4/3 - 5/3, vylúčené: 3 - 5, ČK+MK: Rózsásová (Fehérvár) za faul, rozhodovali: Ilievová a Karbeská (obe Maced.), 1000 divákov

V úvodnej päťminútovke sa diváci gólu nedočkali, hoci na oboch stranách videli po tri útoky. Potom sa už začali presadzovať strelkyne oboch tímov a vyrovnaný priebeh bol do stavu 4:4. Následne domáce odskočili na 9:5 a v 22. minúte mali náskok 11:6. Najvýraznejší rozdiel v prospech Fehérváru svietil na ukazovateli skóre v 27. minúte (15:8) i o chvíľu neskôr (16:9). V závere I. polčasu hostky skorigovali priebežný stav na 11:16.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Feherár mal aj vďaka dobre chytajúcej Sipekiovej jeho vývoj pod kontrolou. V 42. minúte po šnúre viedol 22:13 a o sedem minút sa prvýkrát dočkal aj dvojciferného náskoku (24:14). Iuventa sa ťažko presadzovala v útoku, jej hráčky robili veľa technických chýb a zlepšenie nepriniesli ani zmeny v zostave. V úplnom závere sa do streleckej listiny zapísala aj michalovská brankárka Álvarezová-Lafuenteová, ktorá premenila pokutový hod nariadený po faule a diskvalifikácii Rózsásovej v posledných sekundách. Zmiernila tým prehru svojho tímu na 19:27.