16 mar 2016, 19:51
Ostatná aktualizácia: 16 mar 2016, 19:51
Prečítané: 1377x

Hádzanárky Slovenska po utorkovej tesnej prehre 28:29 v Trenčíne podľahli B-tímu Nórska aj v odvetnom medzištátnom prípravnom zápase. Severanky si v stredu v Partizánskom poradili s oslabeným výberom trénera Dušana Poloza tentoraz jednoznačnejšie - 33:27 (20:14).

Slovenky v porovnaní s prvým vzájomným duelom nastúpili bez kvarteta opôr - M. Školková, Horňáková, S. Szarková a Súkenníková, čo bolo citeľné oslabenie. Napriek tomu podali snaživý výkon.

Po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke (4:5) sa Nórky v nasledujúcej odpútali a išli do vedenia 14:8. Na šesťgólovom rozdiele sa do prestávky nič nezmenilo. Slovenské hráčky sa po zmene strán zo stavu 15:22 v 34. minúte za štvrťhodinu dotiahli na 24:27. Súperky však ďalší päťminútový úsek opanovali 5:1 a definitívne rozhodli.

Výsledok - prípravný zápas - streda:

Slovensko - Nórsko "B" 27:33 (14:20)

Zostava a góly SR: Medveďová, Rehušová - E. Minárčiková 4, Rechtorisová 3, M. Holešová, L. Klučková 3, Rajnohová 5/2, Kertészová, J. Vargová 1, Olšovská 3, Fiľková-Trehubová, V. Habánková 5, Michnová 3/1.

Pok. hody: 5/3 - 5/4, vylúčené: 2 - 0, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula (obaja SR), 730 divákov.

Dušan Poloz (tréner SR): "Naplnili sa predpoklady, že v stredu to bude pre nás ešte náročnejšie. Navyše, naše oslabenie sa zvýraznilo zranením Trehubovej. Od začiatku bolo jasné, kto dnes zvíťazí. Nórky mali duel pod kontrolou. My sme bojovali a snažili sme sa skúšať veci, čo máme natrénované. Klobúk dole však pred dievčatami, ktoré k stretnutiu pristúpili patrične. Niektoré nastúpili na netradičných postoch, ale snažili sa a dlho držali so súperkami krok. Ešte desať minút pred koncom bol stav 24:27. Myslím si, že nám táto konfrontácia dala veľa a dvojzápas s rezervou Nórska splnil svoj účel. Nemám vo zvyku chváliť jednotlivkyne, pretože jedna bez druhej sa nezaobídu. Je dôležité, aby aj nové hráčky zapadli do družstva a cítili sa v pohode."

Zdroj: SITA

Fotogaléria - prípravný medz. zápas (odv.): Slovensko - Nórsko "B", Partizánske (SR) 16.03.2016