Ostatná aktualizácia: 16 mar 2016, 20:41
Prečítané: 1393x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska podľahli v utorok v Trenčíne v prvom z dvojice medzištátnych priateľských zápasov B-tímu Nórska tesne 28:29 (13:17). Zverenky trénera Dušana Poloza budú mať možnosť revanšovať sa súperovi v stredu 16. 3. v Partizánskom, kde je od 17.00 hod. na programe odveta. V oboch prípravných stretnutiach majú tímy možnosť si vyskúšať novinky v pravidlách, ktoré vstúpia do platnosti už v lete.

Utorkové meranie síl malo vyrovnaný priebeh. Družstvá sa striedali vo vedení. Slovenky v I. polčase otočili zo 6:8 na 10:9 v 20. minúte, ale záver úvodného dejstva lepšie zvládli severanky, ktoré si utvorili štvorgólový náskok. Po zmene strán oň prišli za desať minút, keď v 40. minúte svietil na ukazovateli skóre už vyrovnaný stav 19:19. Na konci boli bližšie k víťazstvu slovenské hráčky, vyhrávali 27:26 i 28:27, ale súperky ešte otočili vývoj vo svoj prospech.

Rozhodujúci gól strelili Nórky na smútok vďačného domáceho publika v solídne zaplnenej trenčianskej hale v záverečných sekundách.

Povedal po zápase

Dušan Poloz (tréner SR): "Spokojný som s výkonom, nie s výsledkom. Škoda, že sme v závere prišli o lepší rezultát. Úprimne priznávam, že som mal trochu obavy, ako zvládneme ďalší duel po dvoch kvalifikačných vystúpeniach s Fínskom, presune do Trenčína a troch krátkych tréningoch. Myslím si, že sme držali krok s kvalitným nórskym tímom, čo je potešiteľné. Poctivou nekompromisnou obranou 1-2-3 a rýchlymi kontrami sme sa v druhom dejstve dostali zo štvorgólového manka späť do zápasu. Dve minúty pred koncom sme išli sme aj do vedenia, ale záver trochu pokazil dojem zo stretnutia. Napokon sme nepraktizovali v celom dueli hru bez brankárky. Z nových pravidiel boli hráčky čiastočne vystresované, aj na konci sme na to doplatili. Bol to však kvalitný zápas, ktorý nášmu tímu len pomôže. V odvete už nemôžeme počítať s kvartetom skúsených opôr - Školkovou, Horňákovou, Szarkovou a Súkenníkovou. Budeme to mať o to náročnejšie."

Prípravný zápas - utorok:

Slovensko - Nórsko "B" 28:29 (13:17)

Zostava a góly SR: Medveďová, Rehušová - Horňáková 1, E. Minárčiková 1, Súkenníková 6, Rechtorisová 2, M. Holešová 1, L. Klučková, M. Školková 3, M. Rajnohová, Kertészová, S. Szarková 3, J. Vargová, Olšovská, Fiľková-Trehubová 8, V. Habánková 1, Michnová 2, Veselková

Pok. hody: 6/3 - 3/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: J. Ondogrecula a M. Rudinský (obaja SR), 600 divákov.

Zdroj: SITA

Fotogaléria - prípravný medz. zápas (1.z.): Slovensko - Nórsko "B", Trenčín (SR) 15.03.2016