22 nov 2015, 16:34
Ostatná aktualizácia: 22 nov 2015, 20:49
Prečítané: 1683x

Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili v Pohári EHF žien 2015/2016 do osemfinále. Po minulotýždňovom domácom víťazstve 34:29 dosiahli v nedeľňajšej odvete 3. kola v španielskom San Sebastiáne s Balonmano Bera Bera nerozhodný výsledok 24:24 (10:9).

Zverenky trénera Františka Urbana si udržali tohtosezónnu nezdolanosť v súťažných zápasoch a môžu sa tešiť na súboje medzi šestnástkou najlepších tímov tejto európskej pohárovej súťaže ženských klubov. Meno svojho ďalšieho súpera sa Zemplínčanky dozvedia v utorok 24. novembra, keď je vo Viedni na programe žreb januárového osemfinále.

Iuventa v úvode odvety nepustila svojho súpera do vedenia. Michalovčanky si udržiavali v prvej štvrťhodine tesný náskok. Až potom Bera Bera dvoma gólmi naklonila skóre prvýkrát na svoju stranu, za stavu 5:5 skórovala brankárka Tempranová.

Dlho sa z neho Španielky netešili. Naopak, dokonca pri početnej výhode dvakrát inkasovali a za stavu 7:9 v 25. minúte si trénerka Pucheová zobrala oddychový čas.

Fiľková-Trehubová však z pokutového hodu zvýšila už na 10:7 pre Iuventu. Domáce hádzanárky ešte pred polčasovou prestávkou dvoma úspešnými strelami skorigovali na 9:10.

V nastúpenom trende pokračovali aj hneď po zmene strán a v 32. minúte im zavŕšenie päťgólovej šnúry vynieslo vedenie 12:10. Michalovské hráčky sa však rýchlo spamätali a vzápätí otočili na 13:12. Vyrovnaný priebeh priniesli aj nasledujúce minúty hry.

Hádzanárky Bera Bera išli do záverečnej desaťminútovky za stavu 19:18, ale výraznejšie zmazať manko z prvého duelu už nedokázali.

Španielsky šampión sa v 58. minúte dostal do vedenia 24:23, ale posledné slovo mala z tímu úradujúceho majstra SR Holešová, ktorá do opustenej bránky Bera Bera dala konečnú podobu výsledku (24:24).

Povedal po zápase

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Vedeli sme, aké špecifické bývajú pohárové zápasy. Na našej strane bolo vidieť trochu nervozity, ale domáce hráčky boli ešte nervóznejšie. Prvý polčas sme zvládli veľmi umne. Viedli sme v ňom o tri góly a mohli aj viac. Druhé dejstvo sme nazačali šťastne, ale potom nám vychádzala taktika hrať gól na gól. S výsledkom i postupom sme spokojní."

Pohár EHF žien 2015/2016 - 3. kolo - odveta (San Sebastian, Šp.)

nedeľa 22. 11.:

Balonmano Bera Bera (Šp.) - Iuventa Michalovce (SR)  24:24 (9:10)

- prvý zápas 29:34, do osemfinále postúpila Iuventa

Najviac gólov za Bera Bera: Pinedová 10/4, Martínezová 5/2

Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová 1, Černovová 1, M. Holešová 4, V. Kišíková, S. Nagyová, V. Habánková 7/2, Levčenková, Wollingerová 3, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 3/2, Perederijová 5

pok. hody: 7/7 - 5/4, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: M. Bennaniová a S. Bennaniová (obe Švéd.), 1000 divákov.

Pohár EHF: Michalovce doma zdolali Španielskeho majstra o 5 gólov /15.11.2015/

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase 3. kola Pohári EHF žien 2015/2016, keď v nedeľu zdolali španielsky tím Balonmano Bera Bera 34:29 (17:17) a udržali si reálnu nádej na postup.

Zverenky trénera Františka Urbana po dvoch víťazstvách v 2. kole nad luxemburským HC Standard Luxemburg úspešne zvládli aj svoje tretie domáce vystúpenie v tejto európskej pohárovej súťaži. Zemplínčanky vo svojej Chemkostav aréne predĺžili tohtosezónnu súťažnú šnúru bez premožiteľa na trinásť stretnutí.

Odveta sa bude hrať na budúcu nedeľu 22. novembra od 12.00 hod. na palubovke španielskeho šampióna v San Sebastiáne.

Domáce viedli v úvode

V Michalovciach sa začalo sa vo vysokom tempe. V úvode boli vo vedení domáce, ktoré ušli súperovi na trojgólový rozdiel. Taký náskok mali aj po štvrťhodine hry, keď sa presadila Kučerová (12:9). Potom však začali hráčky Iuventy robiť chyby, čo španielske protivníčky využili a v 20. minúte vyrovnali na 12:12.

Po jednom z viacerých pokutových hodov Pinedová naklonila skóre na stranu Bera Bera - 14:13 v 23. minúte. Následne zvýšili na 16:14 i 17:15, ale sľubný rozdiel si napriek presilovke neudržali. Michalovčanky podržala v závere I. polčasu brankárka Medveďová a Kučerová s Holešovou sa postarali o vyrovnanie na 17:17.

Vyhrali o päť gólov

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hostkám, ktoré si vypracovali dvojgólové vedenie. Od stavu 21:19 však päťkrát za sebou inkasovali, Fiľková-Trehubová z pokutového hodu v 40. minúte otočila na 22:21 pre Iuventu a tá istá hráčka opäť zo "sedmičky" upravila už na 24:21.

Nádejne to vyzeralo v 52. minúte, keď znovu slovenská reprezentantka svojou ľavačkou zvýšila na 28:24. V zostávajúcom čase sa družstvo Bera Bera nezmohlo na zápletku. Michalovčanky si vo vynikajúcej diváckej kulise napokon vybojovali cenný triumf 34:29.

Povedali po zápase

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Som veľmi rád, že nám vyšiel vstup do zápasu. V prvom polčase sme však osemkrát inkasovali z pokutového hodu, nepamätám si toľko nariadených sedmičiek proti jednému tímu za polčas. Pred druhým dejstvom sme si povedali, že nemáme čo stratiť. Potešil ma zlom, ktorý v ňom nastal. V útoku nám fungovali kombinácie a v obrane sme sa tiež zlepšili. Môžem vysloviť spokojnosť. Výsledok je fajn."

Tetyana Fiľková-Trehubová (spojka Iuventy Michalovce): "Bol to napínavý zápas, naše víťazstvo sa rodilo ťažko. Súperky bránilii na šiestich metroch, preto sme potrebovali dávať góly aj z diaľky, čo nám vychádzalo. Dúfame, že nám päťgólový náskok bude v odvete stačiť."

Pohár EHF žien 2015/2016 - 3. kolo - prvý zápas (Michalovce):

Iuventa Michalovce (SR) - Balonmano Bera Bera (Šp.)  34:29 (17:17)

Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová 5, Černovová 3, M. Holešová 2, V. Kišíková, S. Nagyová 1, V. Habánková 3, Levčenková, Wollingerová 2, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 10/2, Perederijová 8

Najviac gólov za Bera Bera: Martínezová 12/8, Pinedová 7/2

pok. hody: 3/2 - 11/10, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: M. Schilhová a T. Schilhová (obe Nem.), 1800 divákov.