05 aug 2022, 14:24
Ostatná aktualizácia: 05 aug 2022, 20:23
Prečítané: 1291x

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa na IX. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v severomacedónskom Skopje dočkali víťazstva vo svojom piatom vystúpení. Zverenky trénera Róberta Popluhára v zápase III. skupiny Prezidentského pohára vyhrali v piatok nad rovesníčkami z africkej Guiney 31:27 (18:18) a v tabuľke si zaistili 3. priečku, čo znamená účasť v bojoch o konečné umiestnenie na 25. - 28. mieste. Kadetky SR v nedeľu nastúpia proti tretiemu tímu z I. skupiny, ktorý bol Senegal.

Výsledky - IX. majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov - III. skupina (Skopje) - piatok:

Slovinsko - Švajčiarsko 32:23 (17:13)

Slovensko - Guinea 31:27 (18:18)
Zostava a góly SR: Jakubíková, Kantorisová, Mruškovičová - Kucsera 2, K. Karkušová, A. Kormanová, Walterová 11/3, Rendvanská 4, Susíková, Leštinová 1, R. Šalatová 2, Mydlová 2, Horňanová 2, Hornyák, Bačenková 7/2, Ondrijová
Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Godoy (Braz.) a Reyes (Kuba), 40 divákov

Oba tímy sa viac zamerali na ofenzívu. V úvode sa ocitla vo vedení Guinea, ktorá v 7. minúte vyhrávala 4:2, ale po ďalšej sedminútovke bolo po góle Walterovej z pokutového hodu 9:7 pre Slovenky, ktoré v nasledujúcich minútach odskočili na tri góly. O svoj náskok však ešte do prestávky prišli. Guinejčanky vyrovnali v 28. minúte na 16:16 a nerozhodný výsledok si udržali až do konca polčasu.
Slovenky si rozhodujúci náskok vypracovali hneď po zmene strán aj vďaka výkonu brankárky Jakubíkovej. Bačenková v 43. minúte zvýšila na 25:20 a potom už so spoluhráčkami kontrolovali vývoj duelu, ktorý doviedli do úspešného konca a prvýkrát na šampionáte si mohli vychutnať radosť z víťazstva. Guinejčanky v 58. minúte skorigovali na 27:29, potom však dvakrát inkasovali.