Ostatná aktualizácia: 15 nov 2021, 18:54
Prečítané: 326x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

V nedeľu 14.11. 2021 odohrali dorastenky MHK Bytča zápasy 9. kola prvej ligy. Hoci sa jednalo o domáci zápas, kvôli pandemickej situácii sme museli vycestovať. Našou cieľovou stanicou bola športová hala v Dubnici nad Váhom, kde si naše baby zmerali sily so súperkami s HK AS Trenčín. Aj keď nakoniec sa z výhry tešili iba mladšie dorky, ich staršie kolegyne sa vôbec nemusia za svoj výkon hanbiť. Obe družstvá odohrali naozaj pekné a napínavé zápasy.

Na palubovku nastúpili ako prvé mladšie dorastenky. Celý zápas bol veľmi vyrovnaný, takmer do konca prvého polčasu sa ani jednému družstvu nepodarilo odskočiť od súpera o viac, ako dva góly. Až na jeho konci sa podarili našim dievčatám tri presné zásahy po sebe a do šatne odchádzali so štvorgólovým náskokom. V druhej polovici duelu už svoje vedenie nepustili z rúk a hoci sa súperky viackrát priblížili k vyrovnaniu, Bytčianky im to výbornou obranou a skvelým výkonom brankárky nedovolili a dva body si zaslúžene odviezli domov. Strelecky sa najviac darilo Nikole Leštinovej (9 gólov) a Eliške Minárikovej (8 gólov). Veľmi príjemne prekvapila aj Petra Valientová, ktorej sa podarilo vsietiť 6 gólov.

Prvý polčas zápasu starších dorasteniek mal podobný priebeh, ako v prvom stretnutí. Družstvá sa striedali vo vedení s minimálnym rozdielom a polčas skončil výsledkom 16:17 v prospech Trenčína. V druhom polčase sa už našim dievčatám bohužiaľ nepodarilo ani raz dostať do vedenia, ale nevzdávali sa a ukázali, že vedia kolektívne bojovať, keď dokázali takmer zmazať päťgólový náskok súperiek a zápas prehrali o dva góly. Súperovu bránku najviac ohrozila Lucia Leštinová, ktorá rozvlnila sieť 13-krát. Darilo sa aj Veronike Rantúchovej (6 gólov) a Adriáne Harantovej (5 gólov).

Všetkým dievčatám patrí vďaka a obdiv za krásny športový zážitok!

9. KOLO - 1. LIGA MLADŠIE A 1. LIGA STARŠIE DORASTENKY:

NEDEĽA 14. NOVEMBER 2021 - DUBNICA NAD VÁHOM, MŠH DUBNICA NAD VÁHOM

1. LIGA MLADŠIE DORASTENKY - 9. kolo:

MHK BYTČA - HK AS TRENČÍN         30:25 (14:10)

Pok. hody: 7/7 - 9/6, vylúčené: 4 - 1. Rozhodovali: A. Majstrík a Ma. Nagy st. Divákov: 20.