Nachádzaš sa tu:
29 sep 2019, 22:15
Ostatná aktualizácia: 29 sep 2019, 23:45
Prečítané: 898x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Alica Kostelná bola jednou z posíl Čiernych anjelov pred minulou sezónou. Hráčka so skúsenosťami z najvyššej českej súťaže aj slovenskej reprezentácie sa veľmi rýchlo stala dôležitou súčasťou tímu, a hoci koniec uplynulej sezóny jej skomplikovalo zranenie, dnes je opäť v plnej sile na palubovke a teší sa na Ligu majstrov. Osobným sponzorom hráčky je spoločnosť SaS Most.

Kedy a kde ste začala svoju hádzanársku kariéru?

Úplne presne si to nepamätám, ale myslím, že to bolo v nejakých siedmich rokoch, v druhej triede na základnej škole. Mojím domovským klubom bol MHK Bytča. V Bytči som vyštudovala aj strednú školu, v treťom ročníku už som chodila hrať za Partizánske, v druhom polroku maturitného ročníka som odohrala aj pár zápasov za Michalovce. Po strednej škole som sa rozhodovala kam ďalej a vybrala som si Ostravu, kde som to mala relatívne blízko domov, za Porubu navyše hrali aj moje kamarátky Eva Minárčíková a Diana Tomášechová. Za Porubu som nastupovala štyri roky a zároveň vyštudovala bakalárske štúdium Telesnej výchovy a športu na ostravskej univerzite, odbor Rekreológia. Po skončení zmluvy v Ostrave som sa rozhodla odísť do Mostu.

A ako okrem hádzanej pokračuje vaše profesijné kariéra?

Aktuálne pokračujem v magisterskom štúdiu na ústeckej univerzite, jedná sa o nadväzujúce štúdium Telesnej výchovy a športu, konkrétne odbor Šport a zdravie. Som v druhom ročníku a čakajú ma štátnice.

To mi nahráva na obvyklú otázku, ako budete stíhať štúdium a veľa náročnú hádzanársku sezónu? A stretnete sa ešte vôbec s rodinou?

Čaká nás veľké vyťaženie a nebude to ľahké. Momentálne máme školu trikrát týždenne, pretože chodíme na denné štúdium a už sa riešilo, či by nebolo výhodnejšie prejsť na diaľkové štúdium. Lenže to by sme do školy chodili v piatok a v sobotu, čo pre nás tiež nie je žiadne riešenie. Mám podanú žiadosť o individuálny študijný plán, ale v prípade nás Sloveniek to nie je tak jednoduché, ale snáď sa to podarí nejako vyriešiť. Inak nám ale u nás na katedre vychádzajú v ústrety a uvoľňujú nás na zápasy.
Doma už ma teraz moc nestretávajú a nasledujúce obdobie bude hlavne o škole a hádzanej. Rodičia, keď ma budú chcieť vidieť, budú jazdiť na zápasy, priateľ to má podobne. Rodičia sa aj s priateľom chystajú na domáce stretnutie proti Györu, rovnako tak plánujú, že by vyrazili aj do Maďarska.

Podľa mňa je Liga majstrov sen každej hráčky, ktorá hrá hádzanú. Máloktoré sa pritom podobný sen splní, o to väčšiu máme radosť, že nám sa to podarilo. Sme síce hrozne šťastné, ale myslím, že nám celý tento úspech dôjde, až budeme trochu starší. Chytili sme navyše úžasnú skupinu, s Krimom i Sävehofom podľa mňa môžeme uhrať slušný výsledok. A zahrať si proti takým hráčkam ako sú v Györi, som si doteraz vôbec nevedela predstaviť. Sledovala som ich len v televízii a prišlo mi úplne nepredstaviteľné, že by som si proti nim vôbec niekedy mohla zahrať. Je to proste splnený sen.

 

Autor: Jan Pimper

Zdroj: DHK Baník Most; dhk-banikmost.cz

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 1. kolo
nedeľa 06.09.2020 o --:-- hod.
MHK Bytča - HC Sporta Hlohovec


1. liga Mladšie dorastenky - 1. kolo

nedeľa 06.09.2020 o --:-- hod.
MHK Bytča - HC Sporta Hlohovec


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2020/2021 v príprave.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky

sezóna 2020/2021 v príprave.


MK ZA-TN - Prípravka (5+1)

sezóna 2020/2021 v príprave.

 
MK ZA-TN - Minihádzaná (4+1)

sezóna 2020/2021 v príprave.