19 júl 2019, 18:45
Ostatná aktualizácia: 19 júl 2019, 19:13
Prečítané: 491x
Vytlačiť

Komisia mládeže Slovenského zväzu hádzanej a Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej schválil od súťažného ročníka 2019/2020 nový model súťaže staršieho žiactva, jeho celé znenie vám teraz prinášame v článku.

NOVÝ MODEL SÚŤAŽE STARŠIEHO ŽIACTVA OD SÚŤAŽNÉHO ROČNÍKA 2019/2020

 

TERMÍNY:

02. - 03. máj 2020 - Ukončenie krajských súťaží

09. - 10. máj 2020 - voľno

16. - 17. máj 2020 - Semifinále / Turnaj 1

23. - 24. máj 2020 - voľno

30. - 31. máj 2020 - Semifinále / Turnaj 2

06. - 07. jún 2020 - voľno

13. - 14. jún 2020 - Final 4 „A" o majstra SR

                          - Final 4 „B" o prezidentský pohár

20. - 21. jún 2020 - SOH U12 ml. žiaci/žiačky

 

ZÁKLADNÁ ČASŤ: 02. september 2019 - 03. máj 2020

 

Návrh nového modelu súťaže na sezónu 2019/2020 je z počtu tímov v sezóne 2018/2019.

 

Počet dievčenských tímov v jednotlivých krajoch sezóna 2018/2019: 5 krajských súťaží

Bratislavský kraj: 8

Nitriansky kraj: 13

Trnavský kraj: 6

Trenčiansky a Žilinský kraj: 7

Košický a Prešovský kraj: 8


Počet chlapčenských tímov v jednotlivých krajoch sezóna 2018/2019: 4 krajské súťaže

Bratislavský kraj: 9

Trnavský a Nitriansky kraj: 9

Trenčiansky a Žilinský kraj: 6

Košický a Prešovský kraj: 7

 

Návrh pre sezónu 2019/2020

Základnú časť súťaže, čiže jesennú a jarnú časť krajských súťaží odohrať v krajoch podľa uváženia a rozhodnutia KZ (jednokolovo, dvojkolovo alebo turnajovým spôsobom), ale tak, aby do 3. mája 2020 boli jasné družstvá postupujúce do semifinále. 

 

Preambula o postupujúcich družstvách z krajských súťaží

Postupový kľúč družstiev z krajských súťaží do semifinálových turnajov bude stanovený podľa počtu prihlásených družstiev do súťaží v aktuálnom súťažnom ročníku.

 

Dievčatá SEMIFINÁLOVÉ TURNAJE: 16. - 17. máj 2020 a 30. - 31. máj 2020

Dievčatá - postupujúci do semifinále

Skupiny

Skupina A: 1., 2. a 3. tím - Trenčiansky a Žilinský kraj

                  1., 2. a 3. tím - Košický a Prešovský kraj

Skupina B: 1.tím - Trnavský kraj

                  1. a 2. tím - Bratislavský kraj

                  1., 2. a 3. tím - Nitriansky kraj

 

Systém turnajov

Skupina A: 1. turnaj u víťaza Trenčianskeho a Žilinského kraja

                  2. turnaj u víťaza Košického a Prešovského kraja

Skupina B: 1. turnaj u víťaza Bratislavského kraja alebo Trnavského kraja

                  2. turnaj u víťaza Nitrianskeho kraja


Počet zápasov: 9 zápasov

                         Tímy postupujú do semifinále s bonifikáciou za umiestnenie v krajskej súťaži:

                         1. miesto - 3 body, 2. miesto - 2 body, 3. miesto - 1 bod

V rámci turnaja sa odohrajú zápasy len medzi tímami z iných krajov /TT+BA ako jeden kraj/ (čierne) - príklad

SEMIFINÁLOVÁ SKUPINA - TN / ZA + KE / PO

 Zápas

Domáci

Hostia

Skóre

č.1

1-6

 

1. KE/PO

3. TN/ZA

 

 

č.2

2-5

 

2. KE/PO

2. TN/ZA

 

 

č.3

3-4

 

3. KE/PO

1. TN/ZA

 

 

-

6-4

 

3. TN/ZA

1. TN/ZA

 

 

č.4

5-3

 

2. TN/ZA

3. KE/PO

 

 

-

1-2

 

1. KE/PO

2. KE/PO

 

 

č.5

2-6

 

2. KE/PO

3. TN/ZA

 

 

-

3-1

 

3. KE/PO

1. KE/PO

 

 

-

4-5

 

1. TN/ZA

2. TN/ZA

 

 

-

6-5

 

3. TN/ZA

2. TN/ZA

 

 

č.6

1-4

 

1. KE/PO

1. TN/ZA

 

 

-

2-3

 

2. KE/PO

3. KE/PO

 

 

č.7

3-6

 

3. KE/PO

3. TN/ZA

 

 

č.8

4-2

 

1. TN/ZA

2. KE/PO

 

 

č.9

5-1

 

2. TN/ZA

1. KE/PO

 

 

  SEMIFINÁLOVÁ SKUPINA - BA + TT / NR

Zápas

Domáci

Hostia

Skóre

č.1

1-6

 

1. BA

3. TT/NR

 

 

č.2

2-5

 

2. BA

2. TT/NR

 

 

č.3

3-4

 

3. BA

1. TT/NR

 

 

-

6-4

 

3. TT/NR

1. TT/NR

 

 

č.4

5-3

 

2. TT/NR

3. BA

 

 

-

1-2

 

1. BA

2. BA

 

 

č.5

2-6

 

2. BA

3. TT/NR

 

 

-

3-1

 

3. BA

1. BA

 

 

 -

4-5

 

1. TT/NR

2. TT/NR

 

 

-

6-5

 

3. TT/NR

2. TT/NR

 

 

č.6

1-4

 

1. BA

1. TT/NR

 

 

-

2-3

 

2. BA

3. BA

 

 

č.7

3-6

 

3. BA

3. TT/NR

 

 

č.8

4-2

 

1. TT/NR

2. BA

 

 

č.9

5-1

 

2. TT/NR

1. BA

 

 

Nárok na usporiadanie turnaja ma víťaz KM. Ak ju nevyužije tak potom 2. resp. 3.

Pri hracom čase 2 x 20 min. a pri počte 18 hráčok sa dá zrealizovať turnaj v jednom dni.

Možná podpora SZH príspevok na hráča - doprava/strava.

Turnaj odohrať v jeden deň začiatok cca. 09:00 koniec cca. 18:00 hod.

 

Chlapci SEMIFINÁLOVÉ TURNAJE: 16. - 17. máj 2020 a 30. - 31. máj 2020

Chlapci - postupujúci do semifinále

Skupiny

Skupina A: 1., 2. a 3. tím - Trenčiansky a Žilinský kraj

                  1., 2. a 3. tím - Košický a Prešovský kraj

Skupina B: 1., 2. a 3. tím - Bratislavský kraj

                  1., 2. a 3. tím - Trnavský a Nitriansky kraj

 

Systém turnajov

Skupina A: 1. turnaj u víťaza Trenčianskeho a Žilinského kraja

                  2 .turnaj u víťaza Košického a Prešovského kraja

Skupina B: 1. turnaj u víťaza Bratislavského kraja

                  2. turnaj u víťaza Trnavského a Nitrianskeho kraja


Počet zápasov: 9 zápasov

                         Tímy postupujú do semifinále s bonifikáciou za umiestnenie v krajskej súťaži:

                         1. miesto - 3 body, 2. miesto - 2 body, 3. miesto - 1 bod

V rámci turnaja sa odohrajú zápasy len medzi tímami z iných krajov (čierne) - príklad

SEMIFINÁLOVÁ SKUPINA - TN / ZA + KE / PO

 Zápas

Domáci

Hostia

Skóre

č.1

1-6

 

1. KE/PO

3. TN/ZA

 

 

č.2

2-5

 

2. KE/PO

2. TN/ZA

 

 

č.3

3-4

 

3. KE/PO

1. TN/ZA

 

 

-

6-4

 

3. TN/ZA

1. TN/ZA

 

 

č.4

5-3

 

2. TN/ZA

3. KE/PO

 

 

-

1-2

 

1. KE/PO

2. KE/PO

 

 

č.5

2-6

 

2. KE/PO

3. TN/ZA

 

 

-

3-1

 

3. KE/PO

1. KE/PO

 

 

-

4-5

 

1. TN/ZA

2. TN/ZA

 

 

-

6-5

 

3. TN/ZA

2. TN/ZA

 

 

č.6

1-4

 

1. KE/PO

1. TN/ZA

 

 

-

2-3

 

2. KE/PO

3. KE/PO

 

 

č.7

3-6

 

3. KE/PO

3. TN/ZA

 

 

č.8

4-2

 

1. TN/ZA

2. KE/PO

 

 

č.9

5-1

 

2. TN/ZA

1. KE/PO

 

 

   SEMIFINÁLOVÁ SKUPINA - BA + TT / NR

Zápas

Domáci

Hostia

Skóre

č.1

1-6

 

1. BA

3. TT/NR

 

 

č.2

2-5

 

2. BA

2. TT/NR

 

 

č.3

3-4

 

3. BA

1. TT/NR

 

 

-

6-4

 

3. TT/NR

1. TT/NR

 

 

č.4

5-3

 

2. TT/NR

3. BA

 

 

-

1-2

 

1. BA

2. BA

 

 

č.5

2-6

 

2. BA

3. TT/NR

 

 

-

3-1

 

3. BA

1. BA

 

 

-

4-5

 

1. TT/NR

2. TT/NR

 

 

-

6-5

 

3. TT/NR

2. TT/NR

 

 

č.6

1-4

 

1. BA

1. TT/NR

 

 

-

2-3

 

2. BA

3. BA

 

 

č.7

3-6

 

3. BA

3. TT/NR

 

 

č.8

4-2

 

1. TT/NR

2. BA

 

 

č.9

5-1

 

2. TT/NR

1. BA

 

 

Nárok na usporiadanie turnaja ma víťaz KM. Ak ju nevyužije tak potom 2. resp. 3.

Pri hracom čase 2 x 20 min. a pri počte 18 hráčov sa dá zrealizovať turnaj v jednom dni.

Možná podpora SZH príspevok na hráča - doprava/strava.

Turnaj odohrať v jeden deň začiatok cca. 09:00 koniec cca. 18:00 hod.

 

FINÁLOVÝ TURNAJ

Final 4 „A" o majstra SR: 13. - 14. jún 2020

1. a 2. tím zo semifinálovej skupiny A

1. a 2. tím zo semifinálovej skupiny B


Semifinále: A1 - B2

                   B1 - A2


O 3. miesto:
Porazení A1 - B2 / B1 - A2


Finále: Víťaz A1 - B2 / B1 - A2

 

Final 4 „B" o prezidentský pohár: 13. - 14. jún 2020

3. a 4. tím zo semifinálovej skupiny A

3. a 4. tím zo semifinálovej skupiny B


Semifinále: A3 - B4

                   B3 - A4


O 3. miesto: Porazení A3 - B4 / B3 - A4


Finále: Víťaz A3 - B4 / B3 - A4


Nárok na usporiadanie turnaja final 4 „A" o majstra SR majú víťazi semifinálových skupín.

Nárok na usporiadanie turnaja final 4 „B" o prezidentský pohár majú tímy umiestnené na 3. mieste v semifinálovom turnaji.

Pri hracom čase 2 x 25 min. a pri počte 16 hráčov/čok sa dajú zrealizovať oba turnaje v jednom dni.

Podpora SZH príspevok na hráča cestovné/strava.

 

Návrh spracovala Komisia mládeže SZH a schválil VV SZH.

 

Zdroj: Slovenský zväz hádzanej (SZH)

 

Dokumenty na stiahnutie:

(.docx, 26,6 kB)