Nachádzaš sa tu:
16 okt 2018, 09:32
Ostatná aktualizácia: 16 okt 2018, 19:34
Prečítané: 612x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Dána Rasmusa Rygaarda Poulsena nahradil na pozícii trénera kadetiek Slovenska Rastislav Jedinák. Bývalý juniorský reprezentant už dlhé roky pôsobí v Nemecku. So svojimi novými reprezentantkami má za sebou úvodný zoznamovací zraz. Ešte pred ním poskytol rozhovor pre slovakhandball.sk.

Keďže už dlhodobo pôsobíte v zahraničí, skúste sa fanúšikom hádzanej najmä z mladšej generácie na úvod v skratke predstaviť?
- S hádzanou som začínal v Kysuckom Novom Meste, cez Trnavu, Bratislavu a Nové Zámky som sa potom dostal do Rakúska a odtiaľ som sa presunul do Nemecka. Od roku 2005 som pracoval pre Bavorský hádzanársky zväz a od roku 2015 pôsobím v štruktúrach Hesenského hádzanárskeho zväzu.

Ako ste zareagovali na ponuku viesť reprezentáciu kadetiek?
- Moja reakcia bola prekvapujúca a pozitívna. Bol som milo prekvapený a zároveň veľmi rád, že ma oslovili. Hoci nemám informácie, ako sa o mne predstavitelia zväzu dozvedeli.

Aké sú vaše ciele s týmto družstvom?
- Náš cieľ stanovil Slovenský zväz hádzanej, teda udržať sa s dievčatami v A-kategórii ME. Tým smerom sa bude všetko uberať.

Pociťujete v tejto súvislosti aj tlak, keďže od výsledkov tejto reprezentácie sa bude odvíjať aj účinkovanie dvoch generácií?
- Tlak je dosť tvrdé slovo pre tento prípad, ale v každom prípade je tu určité napätie. V konečnom dôsledku však stále prevláda pozitívna reakcia, tešíme sa na túto robotu. Vynasnažíme sa s babami pracovať tak, aby sme ho dokázali splniť.

Z elitnej kategórie ME zostupujú posledné dva tímy, potom býva náročné dostať sa späť medzi najlepšiu šestnástku. Ako sa pozeráte na túto skutočnosť?
- Toto neovplyvníme. Je to stanovené a nezaoberáme sa tým. V každom prípade sa budeme snažiť byť medzi top 14, aby sme sa tomu vyhli a nemuseli to riešiť.

V akom zložení bude pracovať váš realizačný tím?
- Pomáhať mi bude Ivetka Mičiníková. Nechcem, aby sa hovorilo, že je to asistentka. Bude to moja kolegyňa. Tímovým manažérom je Rudolf Draškovič. Ďalšie pozície ešte nie sú určené, doplníme ich na ďalších akciách.

Stihli ste si už urobiť obraz o hráčkach tejto generácie?
- Pozrel som si nejaké zápasy slovenskej dorasteneckej ligy i videá zo zápasov reprezentácie. Pre seba som si ich už vyhodnotil. Úplný prehľad o situácii na celom Slovensku ešte nemám, ale do konca novembra chcem mať aj s pomocou realizačného tímu zmapovanú celú oblasť komplexnejšie, aby sme mali predstavu, ktorým smerom a s ktorými ľuďmi budeme pracovať.

Čo vás čaká s kadetkami najbližšie?
- V novembri máme plánovaný ďalší zraz už aj s účasťou na turnaji.

Aký je najväčší rozdiel medzi výchovou mladých hráčok v Nemecku a na Slovensku?
- Nedokážem to ešte posúdiť, lebo som tu príliš krátko. Vidieť však dobre odvedenú robotu s hráčkami, ktoré som mal možnosť vzhliadnuť. Chceme pokračovať v tejto práci a aj s rovnakým tímom. Postupovať v tom, čo začali naši predchodcovia.

 

 


Zdroj:
slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2018/2019 sa skončila.


1. liga Staršie dorastenky

sezóna 2018/2019 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky

sezóna 2018/2019 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2018/2019 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4 + 1)

sezóna 2018/2019 sa skončila.


MK ZA-TN -
Prípravka (5 + 1)
sezóna 2018/2019 sa skončila.