Nachádzaš sa tu:
02 aug 2018, 12:25
Ostatná aktualizácia: 10 aug 2018, 18:30
Prečítané: 615x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska do 18 rokov sa po dvoch rokoch opäť predstavia na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. V roku 2016 mali rovnakú možnosť ako organizátor šampionátu v Bratislave, kde obsadili pod vedením Jána Beňadika spomedzi 24 tímov konečnú 13. priečku.

Premiéru absolvovali taktiež v domácom prostredí v metropole SR, v roku 2008 obsadili zverenky Róberta Popluhára v 16-člennom štartovom poli 7. miesto. Teraz to bude pre slovenské kadetky tretí štart na tomto vrcholnom podujatí a prvýkrát v zahraničí.

"Takmer celý júl sme sa sa pripravovali spolu, absolvovali sme tri zrazy. Chceme obstáť čo najlepšie, aby sme boli po turnaji hrdí na naše výkony. Nie je to o naháňaní umiestnenia, ale dosiahnutí dobrého pocitu z odvedenej práce. Našou prednosťou je dobré mentálne nastavenie v tíme, čo nám môže pomôcť v priebehu celého turnaja," uviedol kouč SR "18" Rasmus Rygaard Poulsen.

VII. majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov sa za účasti 24 tímov uskutočnia v Poľsku, ich dejiskom bude od 7. - 19. augusta mesto Kielce. Mladým Slovenkám sa síce z lanských ME "17" v Michalovciach sa im nepodarilo prebojovať na šampionát (skončili dvanáste za postupovou jedenástkou tímov, pozn.), ale napokon v januári dodatočne získali miestenku, ktorú IHF namiesto Ázie pridelila Európe.

Družstvo SR sa po aprílovom žrebe ocitlo v A-skupine v spoločnosti Nemecka, Rumunska, Brazílie, Angoly a domáceho Poľska, ktoré si zvolilo po vyžrebovaní piatich zo šiestich košov práve "áčko". Napokon však nastala jedna zmena v zložení A-skupiny. Keďže Brazília sa nezúčastní na MS, nahradilo ju Rakúsko.


"Čaká nás veľmi náročná skupina, ale tešíme sa na to. Nemecko a Rumunsko patria medzi najlepšie tímy v tejto vekovej kategórii, v domácom prostredí bude silné aj Poľsko. Angolu nepoznáme, ale sme radi za príležitosť zahrať si aj proti tomuto družstvu, ktoré je spájané s dobrou hádzanárskou kultúrou. Všetky duely budú pre nás veľmi ťažké, ale je to pre nás výzva a pokúsime sa odviesť maximum,"
poznamenal Poulsen na margo súperov.

Slovenské kadetky začnú svoje účinkovanie v A-skupine v utorok 7. augusta od 12.00 hod. stretnutí s Rumunkami. O dva dni (9. 8.) nastúpia o 18.00 hod. proti domácim reprezentantkám, v piatok 10. 8. si od 16.00 hod. zmerajú sily s nemeckými rovesníčkami.

Úradujúce európske šampiónky majú na poste asistentky trénera Slovenku Zuzanu Porvazníkovú. Hala Legionów po dni voľna bude v nedeľu 12. 8. od 20.00 hod. miestom duelu Slovensko - Rakúsko a zverenky dánskeho trénera Rasmusa Rygaarda Poulsena zakončia svoje vystúpenie v "áčku" v pondelok 13. 8. od 16.00 hod. súbojom s Angolčankami.

Na svetovom šampionáte hráčok do 18 rokov môžu štartovať hráčky narodené po 1. januári 2000. V štyroch základných skupinách po šesť tímov sa hrá systémom každý s každým.

Prvé štyri družstvá z jednotlivých skupín postúpia do osemfinále a následne hrať o jednotlivé pozície v konečnom poradí. Zvyšní účastníci budú v Prezidentskom pohári bojovať o umiestnenie na 17. - 24. mieste. Finále je na programe v nedeľu 19. 8. o 18.00 hod. v Hale Legionów v meste Kielce.


Zloženie základných skupín na VII. majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov:

A-skupina: Nemecko, Rumunsko, Poľsko, Rakúsko*, Angola, Slovensko

B-skupina: Maďarsko, Dánsko, Egypt, Švédsko, Čile, Chorvátsko

C-skupina: Nórsko, Rusko, Japonsko, Čína, Holandsko, Argentína

D-skupina: Kórejská republika, Francúzsko, Španielsko, Tunisko, Kazachstan, Čierna Hora

* - Rakúsko nahradilo pôvodne kvalifikovanú Brazíliu.


Nominácia kadetiek Slovenska:

Brankárky: Bella Oláh (Mosonmagyaróvári KC/Maď.), Kristína Opátová (DHK Baník Most/ČR), Natália Chudovská (MHK Bytča)

Pivotky: Katarína Belušková (ŠŠK SLŠ Prešov), Diana Michálková (HC Tatran Stupava)

Krídelníčky: Daniela Marcinčáková (Iuventa Michalovce), Lenka Ratvajská (ŠŠK SLŠ Prešov), Zuzana Galková (HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou), Nikolett Kóšová (ŠŠK CVČ Ferplast Nesvady-Imeľ)

Spojky: Barbora Lancz (Győri Audi ETO KC/Maď.), Edina Pastoreková (FTC Budapešť/Maď.), Dóra Manczal (Budaörs KF KFT/Maď.), Réka Mészáros (VKLSE Győr/Maď.), Miriam Kakaščíková (ŠŠK SLŠ Prešov), Zuzana Trepáčová (UDHK ŠG Nitra), Laura Holincová (MHK Bytča)


Program slovenského tímu v základnej A-skupine (Hala Legionów) na VII. majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov:

utorok 7. augusta:

Rumunsko - Slovensko (12.00 hod.)

štvrtok 9. 8.:

Slovensko - Poľsko (18.00 hod.)

piatok 10. 8.:

Nemecko - Slovensko (16.00 hod.)

nedeľa 12. 8.:

Slovensko - Rakúsko (20.00 hod.)

pondelok 13. 8.:

Angola - Slovensko (16.00 hod.)

 

 Laura Holincová a Natália Chudovská

 

Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Mladšie dorastenky - 1. kolo
víkend 14. - 15.09.2019
MHK Bytča - MŠK Vranov nad Topľou


1. liga Staršie dorastenky - 1. kolo

víkend 14. - 15.09.2019
MHK Bytča - MŠK Vranov nad Topľou


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 1. kolo

víkend 14. - 15.09.2019
organizuje: SMF ŽILINA


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 1. + 2. kolo
sobota 07.09.2019 od 09:00 hod.
organizuje: THA MARTIN


MK ZA-TN - Prípravka (4 + 1)

sezóna 2019/2020 v príprave.


MK ZA-TN -
Prípravka (5 + 1)
sezóna 2019/2020 v príprave.