Nachádzaš sa tu:
08 jún 2018, 08:40
Ostatná aktualizácia: 13 jún 2018, 17:50
Prečítané: 1022x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

V dňoch od 8. do 10. júna 2018 sa mladšie žiačky MHK Bytča zúčastnili na 4. ročníku Otvorených majstrovstiev SR mladšieho žiactva (tzv. Slovak Open Handball U12), ktorého tohtoročnými organizátormi boli HC Tatran Stupava a TJ Strojár Malacky v spolupráci so Slovenským zväzom hádzanej (SZH). Mladšie žiačky MHK Bytča boli na turnaji zaradené do základnej B-skupiny, v ktorej ich súperkami boli rovesníčky Zlatnej na Ostrove, Malaciek, Modry, Šale a Prešova. Bytčianky si v základnej časti počínali výborne keď štyri zápasy vyhrali a jeden prehrali a so ziskom 8 bodov obsadili druhé miesto, ktoré im zaručilo postup do bojov o medaily, v ktorom ich súperkami boli hráčky Trenčína, ktoré zdolali o sedem gólov v pomere 19:12 (11:7) a vo finále narazili na hráčky Šale, ktorej neskôr podľahli nešťastne 19:23 (8:12) a na turnaji obsadili strieborné druhé miesto a stali sa tak vicemajsterkami SR pre sezónu 2017/2018. Medzi individuálne ocenenými hráčkami mal zastúpenie aj klub MHK Bytča a to v podobe Nikoly Leštinovej, ktorá sa stala so 72 vsietenými gólmi najlepšou strelkyňou turnaja. Srdečne gratulujeme!
 

OTVORENÉ M-SR 2018 MLADŠIEHO ŽIACTVA

SWAN SLOVAK OPEN HANDBALL U12

MLADŠIE ŽIAČKY


Dátum konania:
08. - 10. jún 2018 (piatok, sobota, nedeľa)

Miesta konania:

Školská športová hala, Školská ulica 2, Školská 2, 900 31 Stupava (areál ZŠ kpt. Jána Nálepku) - mladší žiaci
Športová hala Malina, AD HOC Malacky, Sasinkova č. 2, 901 01 Malacky - mladšie žiačky

Usporiadateľ: HC Tatran Stupava, TJ Strojár Malacky v spolupráci so Slovenským zväzom hádzanej (SZH)

Kategórie:

mladší žiaci - chlapci narodení po 1.1. 2005
mladšie žiačky - dievčatá narodené po 1.1. 2005

Hracie časy:

mladší žiaci a mladšie žiačky - 2 x po 15 minút s 2-minútovou prestávkou na výmenu strán



Účastníci turnaja:

mladšie žiačky (ŠH Malina, Malacky)

Handball Club Zlín (ČR)
MŠK Dunajská Streda
HC Tatran Stupava
ŠKP Bratislava
HK AS Trenčín
HK Slávia Sereď
TJ Strojár Malacky
HK Slovan Duslo Šaľa
HáO TJ Slovan Modra
MHK Bytča
Handball Zlatná na Ostrove
ŠŠK SLŠ Prešov


Zaradenie do skupín:

  skupina A:     skupina B:
1. Handball Club Zlín (ČR)   1. TJ Strojár Malacky
2. MŠK Dunajská Streda   2. HK Slovan Duslo Šaľa
3. HC Tatran Stupava   3. HáO TJ Slovan Modra
4. ŠKP Bratislava   4. MHK Bytča
5. HK AS Trenčín   5. Handball Zlatná na Ostrove
6. HK Slávia Sereď   6. ŠŠK SLŠ Prešov

 

Časový rozpis a výsledky turnaja:

Piatok 08. jún 2018 (hralo sa v ŠH Malina v Malackách) - 1. hrací deň

1.   o 10:00 hod.:   A   3 HC Tatran Stupava - 2 MŠK Dunajská Streda   9:16 (6:11)
2.   o 10:40 hod.:
  A   4 ŠKP Bratislava - 5 HK AS Trenčín   5:22 (0:11)
3.   o 11:20 hod.:
  B   3 HáO TJ Slovan Modra - 2 HK Slovan Duslo Šaľa   10:22 (5:12)
4.   o 12:00 hod.:
  B   1 TJ Strojár Malacky - 6 ŠŠK SLŠ Prešov   23:3 (8:0)
5.   o 12:40 hod.:
  B   4 MHK Bytča - 5 Handball Zlatná na Ostrove   21:11 (11:5)
6.   o 13:20 hod.:
  A   2 MŠK Dunajská Streda - 6 HK Slávia Sereď   21:20 (10:11)
7.   o 14:00 hod.:   A   1 Handball Club Zlín - 4 ŠKP Bratislava   25:8 (15:6)
8.   o 14:40 hod.:   A   3 HC Tatran Stupava - 5 HK AS Trenčín   5:14 (2:8)
9.   o 15:20 hod.:   B   2 HK Slovan Duslo Šaľa - 6 ŠŠK SLŠ Prešov   24:2 (10:2)
10.   o 16:00 hod.:   B   1 TJ Strojár Malacky - 4 MHK Bytča   12:14 (5:8)
11.   o 16:40 hod.:   B   3 HáO TJ Slovan Modra - 5 Handball Zlatná na Ostrove   10:15 (2:7)
12.   o 17:20 hod.:   A   1 Handball Club Zlín - 6 HK Slávia Sereď   19:10 (8:2)


zápasy MHK Bytča:

MHK Bytča - Handball Zlatná na Ostrove   21:11 (11:5)

MHK Bytča: V. Karasová, N. Hrabovská - E. Hundáková 1, E. Mináriková 1, N. Leštinová 11/1, P. Valientová 4, T. Čikotová 4, R. Kytková, J. Honzová, M. Obuchová, P. Marková, E. Škulipaiová, S. Rezáková. Trénerka: Jana Leštinová.


TJ Strojár Malacky - MHK Bytča   12:14 (5:8)

MHK Bytča: V. Karasová, N. Hrabovská - E. Hundáková, E. Mináriková 3, N. Leštinová 7, P. Valientová 1, T. Čikotová 2, R. Kytková, J. Honzová 1, M. Obuchová, P. Marková, E. Škulipaiová, S. Rezáková. Trénerka: Jana Leštinová.

 

Priebežné tabuľky - základná časť - po 1. hracom dni

skupina A:

1.   Handball Club Zlín   2   2 0 0   44:18   + 26   4
2.   HK AS Trenčín   2   2 0 0   36:10   + 26   4
3.   MŠK Dunajská Streda   2   2 0 0   37:29   + 8   4
4.   HK Slávia Sereď   2   0 0 2   30:40   - 10   0
5.   HC Tatran Stupava   2   0 0 2   42:62   - 20   0
6.   ŠKP Bratislava   2   0 0 2   13:47   - 34   0

skupina B:

1.   HK Slovan Duslo Šaľa   2   2 0 0   46:12   + 34   4
2.   MHK Bytča   2   2 0 0   35:23   + 12   4
3.   TJ Strojár Malacky   2   1 0 1   35:17   + 18   2
4.   Handball Zlatná na Ostrove   2   1 0 1   26:31   - 5   2
5.   HáO TJ Slovan Modra   2   0 0 2   20:37   - 17   0
6.   ŠŠK SLŠ Prešov   2   0 0 2   5:47   - 42   0

 

Sobota 09. jún 2018 (hralo sa v ŠH Malina v Malackách) - 2. hrací deň

13.   o 08:00 hod.:   A   5 HK AS Trenčín - 6 HK Slávia Sereď    26:19 (15:8)
14.   o 08:40 hod.:
  A   3 HC Tatran Stupava - 4 ŠKP Bratislava   13:3 (5:0)
15.   o 09:20 hod.:
  A   1 Handball Club Zlín - 2 MŠK Dunajská Streda   10:14 (4:8)
16.   o 10:00 hod.:
  B   1 TJ Strojár Malacky - 2 HK Slovan Duslo Šaľa   12:21 (7:14)
17.   o 10:40 hod.:   B   3 HáO TJ Slovan Modra - 4 MHK Bytča   10:21 (6:10)
18.   o 11:20 hod.:   B   5 Handball Zlatná na Ostrove - 6 ŠŠK SLŠ Prešov   15:7 (10:5)
19.   o 12:00 hod.:   A   6 HK Slávia Sereď - 3 HC Tatran Stupava   16:11 (11:4)
20.   o 12:40 hod.:   A   2 MŠK Dunajská Streda - 4 ŠKP Bratislava   21:5 (11:0)
21.   o 13:20 hod.:   A   1 Handball Club Zlín - 5 HK AS Trenčín   17:19 (7:13)
22.   o 14:00 hod.:   B   6 ŠŠK SLŠ Prešov - 3 HáO TJ Slovan Modra   5:14 (0:6)
23.   o 14:40 hod.:   B   2 HK Slovan Duslo Šaľa - 4 MHK Bytča   15:7 (9:1)
24.   o 15:20 hod.:   B   1 TJ Strojár Malacky - 5 Handball Zlatná na Ostrove   23:16 (13:10)
25.   o 16:00 hod.:   A   3 HC Tatran Stupava - 1 Handball Club Zlín   9:16 (6:7)
26.   o 16:40 hod.:   A   2 MŠK Dunajská Streda - 5 HK AS Trenčín   16:23 (11:12)
27.   o 17:20 hod.:   A   4 ŠKP Bratislava - 6 HK Slávia Sereď   3:22 (2:14)
28.   o 18:00 hod.:   B   3 HáO TJ Slovan Modra - 1 TJ Strojár Malacky   10:18 (3:8)
29.   o 18:40 hod.:   B   2 HK Slovan Duslo Šaľa - 5 Handball Zlatná na Ostrove   22:6 (10:1)
30.   o 19:20 hod.:   B   4 MHK Bytča - 6 ŠŠK SLŠ Prešov   25:10 (13:6)


zápasy MHK Bytča:

HáO TJ Slovan Modra - MHK Bytča   10:21 (6:10)

MHK Bytča: V. Karasová, N. Hrabovská - E. Hundáková, E. Mináriková 3, N. Leštinová 9, P. Valientová 4, T. Čikotová 1, R. Kytková 1, J. Honzová 2, M. Obuchová, P. Marková, E. Škulipaiová 1, S. Rezáková. Trénerka: Jana Leštinová.


HK Slovan Duslo Šaľa - MHK Bytča   15:7 (9:1)

MHK Bytča: V. Karasová, N. Hrabovská - E. Hundáková, E. Mináriková, N. Leštinová 4, P. Valientová 1, T. Čikotová 2, R. Kytková, J. Honzová, M. Obuchová, P. Marková, E. Škulipaiová, S. Rezáková. Trénerka: Jana Leštinová.


MHK Bytča - ŠŠK SLŠ Prešov   25:10 (13:6)

MHK Bytča: V. Karasová, N. Hrabovská - T. Čikotová 2/1, E. Mináriková 3, M. Obuchová, R. Kytková 1, E. Škulipaiová 2, J. Honzová 1, N. Leštinová 12/1, P. Marková 1, S. Rezáková, P. Valientová 2, E. Hundáková 1. Trénerka: Jana Leštinová.

 

Konečné tabuľky - základná časť

skupina A:

1.   HK AS Trenčín   5   5 0 0   81:46   + 35   10
2.   MŠK Dunajská Streda   5   4 0 1   72:44   + 28   8
3.   Handball Club Zlín   5   3 0 2   87:60   + 27   6
4.   HK Slávia Sereď   5   2 0 3   87:80   + 7   4
5.   HC Tatran Stupava   5   1 0 4   75:97   - 22   2
6.   ŠKP Bratislava   5   0 0 5   24:103   - 79   0

skupina B:

1.   HK Slovan Duslo Šaľa   5   5 0 0   104:37   + 67   10
2.   MHK Bytča   5   4 0 1   88:58   + 30   8
3.   TJ Strojár Malacky   5   3 0 2   88:64   + 24   6
4.   Handball Zlatná na Ostrove   5   2 0 3   63:83   - 20   4
5.   HáO TJ Slovan Modra   5   1 0 4   54:81   - 27   2
6.   ŠŠK SLŠ Prešov   5   0 0 5   27:101   - 74   0

 

Nedeľa 10. jún 2018 (hrá sa v ŠH Malina v Malackách) - 3. hrací deň

31.   o 08:00 h.:   o 11. miesto   A6 ŠKP Bratislava - B6 ŠŠK SLŠ Prešov   11:7 (4:3)
32.   o 08:40 h.:
  semifinále   A2 MŠK Dunajská Streda - B1 HK Slovan Duslo Šaľa   17:21 (10:5)
33.   o 09:20 h.:   semifinále
  A1 HK AS Trenčín - B2 MHK Bytča   12:19 (7:11)
34.   o 10:00 h.:
  o 9. miesto   A5 HC Tatran Stupava - B5 HáO TJ Slovan Modra   17:1 (8:0)
35.   o 10:40 h.:   o 7. miesto   A4 HK Slávia Sereď - B4 Handball Zlatná na Ostrove   12:10 (10:2)
36.   o 11:20 h.:   o 5. miesto   A3 Handball Club Zlín - B3 TJ Strojár Malacky   10:17 (5:7)
37.   o 12:00 h.:   o 3. miesto   PA2-B1 MŠK Dunajská Streda - PA1-B2 HK AS Trenčín   19:14 (11:7)
38.   o 12:40 h.:   finále   VA2-B1 HK Slovan Duslo Šaľa - VA1-B2 MHK Bytča   23:19 (12:8)


zápasy MHK Bytča:

semifinále: HK AS Trenčín - MHK Bytča   12:19 (7:11)

MHK Bytča: V. Karasová, N. Hrabovská - E. Hundáková, E. Mináriková 1, N. Leštinová 15/1, P. Valientová 2, T. Čikotová 1, R. Kytková, J. Honzová, M. Obuchová, P. Marková, E. Škulipaiová, S. Rezáková. Trénerka: Jana Leštinová.


finále: HK Slovan Duslo Šaľa - MHK Bytča   23:19 (12:8)

MHK Bytča: V. Karasová, N. Hrabovská - E. Hundáková, E. Mináriková, N. Leštinová 14/1, P. Valientová 4, T. Čikotová 1, R. Kytková, J. Honzová, M. Obuchová, P. Marková, E. Škulipaiová, S. Rezáková. Trénerka: Jana Leštinová.

 

Konečné poradie: 1. HK Slovan Duslo Šaľa, 2. MHK Bytča, 3. MŠK Dunajská Streda, 4. HK AS Trenčín, 5. TJ Strojár Malacky, 6. Handball Club Zlín, 7. HK Slávia Sereď, 8. Handball Zlatná na Ostrove, 9. HC Tatran Stupava, 10. HáO TJ Slovan Modra, 11. ŠKP Bratislava, 12. ŠŠK SLŠ Prešov.


Individuálne ocenenia:

Najlepšia brankárka turnaja: Denisa Rafajová (HC Zlín)
Najlepšia hráčka turnaja: Mészáros Anna (MŠK Dunajská Streda)
Najlepšia strelkyňa turnaja: Nikola Leštinová (MHK Bytča) - 72 gólov

 

Pravidlá:

Hrá sa podľa platných pravidiel IHF a súťažného poriadku SZH. V obrannej fáze hry je povolene používať priestorové obranne systémy alebo osobnú obranu všetkých hráčov. TMK SZH a KM SZH zakazuje hrať počas turnaja kombinované obranné systémy 1+5, 2+4, 3+3. Sankcie za nedodržanie nariadenia: progresívne trestanie realizačného tímu družstva, napomenutie, 2-minutove vylúčenie, červená karta - diskvalifikácia.

Gól spoza čiary voľného hodu platí za dvojnásobok.

Gól za 2 neplatí:

- Protiútok jednotlivca alebo skupiny hráčov bez obrany (medzi útočiacim hráčom s loptou a brankárom sa nenachádza žiadny obranca).

- Gól do prázdnej brány (napríklad pri hre bez brankára).

- Streľba 7-metrového trestného hodu.

Gól za 2 body sa počíta len pri streľbe spoza čiary voľného hodu cez obranu súpera.

 

Záznamy zo zápasov na turnaji nájdete na YouTube kanáli Slovak Open Handball: https://www.youtube.com/channel/UC3NpveaAaZ63CRfS3DUMVdg


 

 

 

 

 

Dokumenty na stiahnutie:

(.docx, 34,7 kB)

(.xls, 26,0 kB)

(.pdf, 8,99 MB) 



Fotogaléria - SOH U12 - 1. hrací deň - zákl. sk. B: TJ Strojár Malacky - MHK Bytča, Malacky 08.06.2018


Fotogaléria - SOH U12 - 2. hrací deň - zákl. sk. B: HáO TJ Slovan Modra - MHK Bytča, Malacky 09.06.2018

 

Fotogaléria - SOH U12 - 3. hrací deň - finále: HK Slovan Duslo Šaľa - MHK Bytča, Malacky 10.06.2018

 

Fotogaléria - SOH U12 - slávnostné vyhodnotenie, Malacky 10.06.2018

Nasledujúci program

1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2017/2018 sa skončila.


1. liga Staršie dorastenky

sezóna 2017/2018 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky

sezóna 2017/2018 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2017/2018 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4 + 1)

sezóna 2017/2018 sa skončila.


MK ZA-TN -
Prípravka (5 + 1)
sezóna 2017/2018 sa skončila.