28 nov 2017, 21:19
Ostatná aktualizácia: 28 nov 2017, 21:47
Prečítané: 2360x

Slovenské hádzanárky sa ani na záver vyše týždňového sústredenia nedočkali víťazstva. V záverečnom medzištátnom prípravnom zápase aktuálneho prípravného bloku podľahli v utorok v Mestskej športovej hale v Trenčíne Islanďankám 25:27 (10:10) a neodplatili im pondelkovú prehru z Púchova (26:28). Najviac gólov tímu SR dosiahla v ostatnom čase už tradičná kanonierka Simona Szarková, ktorá skórovala šesťkrát. Slovenky ešte predtým prehrali v Bratislave s výberom Nemecka 22:23, v Belehrade nestačili na Srbky 24:26 a s rovnakými súperkami remizovali v Pančeve 30:30.

Zverenky trénera Dušana Poloza sa pripravujú na budúcoročné pokračovanie kvalifikácie ME 2018, v ktorej ich v závere marca čaká dvojzápas s Taliankami, koncom mája kľúčový duel s Čiernohorkami a začiatkom júna proti Poľkám posledné vystúpenie.

Výsledok - utorok:

Slovensko - Island 25:27 (10:10)

Zostava a góly SR: Medveďová, Furgaláková - Minárčiková 4, Tulipánová, Rechtorisová 2, Patrnčiaková 2, Takáčová, Kučerová 3, S. Szarková 6/1, Demajová 1, Olšovská 1, Fiľková-Trehubová 3/1, Habánková 1, Rebičová 2, Bujnochová, Šutranová

pok. hody: 2/2 - 2/1, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Balogh a Klimko (obaja SR), 320 divákov

Slovenky začali odvetu lepšie, v 5. minúte vyhrávali 3:1 a ich náskok mohol byť aj výraznejší, ale párkrát skončila lopta na konštrukcii islandskej bránky. Severanky to využili a v 10. minúte sa dotiahli na 3:3. Vzápätí Polozove zverenky odskočili na 5:3, ale potom od 13. do 20. minúty neskórovali a hostky trojgólovou šnúrou otočili na 6:5. V 24. minúte Szarková opäť naklonila skóre na slovenskú stranu (8:7). Keď Demajová úspešne zakončila kontru v 28. minúte (10:8), vyzeralo to, že tím SR pôjde na polčasovú prestávku s miernym náskokom. O ten však prišiel v zostávajúcom čase úvodného dejstva. Tesne pred klaksónom vyrovnala krídelníčka Albertsdóttirová (10:10).

Po zmene strán sa vývoj skóre otočil. Islanďanky v 34. minúte išli do vedenia 13:11 a o tri minúty neskôr vyhrávali 15:12. Slovenkám opäť robila problémy vysunutá obrana súpera, ale pri veľkej snahe sa im podarilo vyrovnať v 46. minúte, keď presne namierila Szarková (18:18). Vzápätí po oddychovom čase hostky opäť odskočili (20:18), ale z vedenia sa dlho netešili (20:20). Habánkovej úspešné zakončenie rýchleho protiútoku prinieslo v 53. minúte opäť naklonenie stavu na slovenskú stranu (22:21). V ďalšom priebehu sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, v závere urobili menej chýb Islanďanky, ktoré napokon vyhrali 27:25.

Hlasy:

Dušan Poloz (tréner SR): "Aj dnes sme pracovali na tom, aby sme vyhrali zápas. V odvetnom dueli sme zahrali lepšie v prvom polčase, bolo to vďaka zmene obranného systému na 0-6. V závere sme nakopili technické chyby, za nerozhodného stavu sme neuhrali dve bežné akcie na strede a stratili loptu. Pre hráčky, ktoré nemajú možnosť hrať európske poháre, je to však obrovská skúška."

Eva Minárčiková (pivotka SR): "K úspešnému zvládnutiu odvety nám chýbala kvalitnejšia obrana lepšie premieňanie šancí v druhom polčase. Škoda nevydareného úvodu druhého polčasu, keď sme nedodržali to, čo sme si povedali v šatni. Opäť nám robila aj vysunutá defenzíva Islanďaniek. Je to však pre nás poučenie do budúcnosti."