15 aug 2017, 15:19
Ostatná aktualizácia: 17 aug 2017, 16:18
Prečítané: 1837x

Slovenské kadetské reprezentantky prehrali na európskom šampionáte hranom v Michalovciach v skupine o 9. - 16. miesto so Švédskom 22:26, hoci po polčase viedli 14:11. Zverenky trénera Heineho Jensena ďalší zápas skupinovej fázy o 9. - 16. miesto odohrajú v stredu, kedy taktiež o 15.30 hod. nastúpia proti Českej republike.

Zápas dvoch tímov, ktorým ušiel postup do osmičky o jeden resp. dva góly, začali lepšie Slovenky. Tie síce prehrávali na úvod 0:1, no piatimi gólmi v rade si vypracovali náskok 5:1, na čo lavička Švédska reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom presne mierila Pastoreková 6:1. Švédky síce znížili Sjöstrandovou, no tá iba odštartovala ďalšiu trojgólovú šnúru Sloveniek, ktoré tak v 15. minúte vyhrávali 9:2. Severanky ale začali postupne skracovať náskok domácich. Po troch góloch v rade si za stavu 9:5 zobrala oddychový čas aj lavička Slovenska. Ten nepomohol. Hneď po ňom síce Trepáčová dala na 10:5, Švédky ale kontrovali na 10:8 a boli späť v zápase. Popovcová síce v 27. minúte zvyšovala na 12:9, po dvoch góloch Švédok ale bolo minútu a pol pred koncom prvého dejstva 12:11. Posledné slovo v prvom polčase patrilo domácim, konkrétne Beluškovej a Pastorekovej, ktoré stanovili polčasové skóre na 14:11.

V druhom dejstve sa začala karta obracať. Slovenky už neťažili z tak pevnej obrany, ani zo zákrokov brankárky Kondášovej. V 38. minúte ešte síce viedli 18:14, no v 47. minúte už bolo 19:19 a tréner Jensen reagoval oddychovým časom. Ten ale rozbehnuté Švédky nezastavil. Hneď po ňom zaknihovali tri góly a rázom sa tak za stavu 22:19 dostali na koňa. Slovenky síce kontrovali dvoma gólmi, no to bol ich posledný odpor v zápase. Švédky totiž odpovedali rovnakou mincou a definitívne tak zlomili slovenský odpor. Po výhre 26:22 sú tak bližšie k záchrane Severanky.

Slovensko - Švédsko 22:26 (14:11)

Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: Hatipoglu a Simsek (obe Turecko), 650 divákov

SLOVENSKO: Kondášová, Chudovská - Trepáčová 1, Belušková 1, Pastoreková 3, Popovcová 7/3, L. Tomášechová 4, Ba. Lanczová 4, Ratvajská, Holincová, Kakaščíková, Manczal 2, Kóšová, Duranková, Michálková, Mészáros.

Najlepšia hráčka zápasu za SR: Lucia Tomášechová.

ŠVÉDSKO: Hernansson, Hultberg, Dahlgren - Boqvist, Wallenberg, Pettersson 5, Sundin 2, Sandberg, Dahlstrom, Brejding, E. Andersson 1, Eriksson, Dano 3/1, Sjöstrand Hallman 5, I. Andersson 10, Dahlberg, Skretting.

Najlepšia hráčka zápasu za Švédsko: Isabelle Andersson.

Hlasy:

Heine Ernst Jensen (tréner SR "17"): "Naším súperom bol veľmi dobrý švédsky tím. My sme hrali 40 minút dobre, ale potom sme, nanešťastie, nedokázali premieňať naše sľubné šance na skórovanie."

Barbora Lanczová (spojka SR "17"): "Po zápase neprevládajú pozitívne pocity, pretože sme nesplnili naše ciele. Chceli sme vyhrať, ale napokon sme Švédkam podľahli. Snažila som sa odviesť maximum, ale neviem, či to bolo dostatočné."

Martina Popovcová (krídelníčka SR "17"): "Bojovali sme až do konca, preto sme sklamané z výsledku. Ten nebol taký dobrý, ako sme očakávali."

Ďalší výsledok: Česko - Srbsko 21:20 (11:8)

iuventa-zhk.sk;, slovakhandball.sk

Fotogaléria - ME hráčok do 17 rokov (kadetiek), Michalovce - o 9. - 16. miesto: SR - Švédsko 15.08.2017