10 aug 2017, 21:22
Ostatná aktualizácia: 17 aug 2017, 16:05
Prečítané: 2070x

Slovenské kadetské reprezentantky neodštartovali svoju púť na domácich majstrovstvách Európy najlepšie. V prvom zápase D. skupiny totiž prehrali so Španielskom hladko 25:36. Slovenské kadetské reprezentantky odohrajú v základnej D. skupine ešte dva zápasy. Prvý už v piatok, kedy v Chemkostav aréne od 17.30 hod. nastúpia proti Nórsku a po voľnej sobote zakončia účinkovanie v základnej skupine v nedeľu taktiež od 17.30 hod. súbojom so Srbskom.

Slovenským reprezentantkám úvodný šampionátový zápas v domácom prostredí nevyšiel podľa predstáv. Začiatok ešte ako tak zachytili, keď viedli 2:1 aj 3:2, no následne prišla päťgólová šnúra Španielok, na ktorú reagoval tréner Jensen oddychovým časom. Po ňom síce Popovcová z pokutového hodu preťala gólovú sériu Španielok, no tie aj naďalej diktovali tempo hry, V 15. minúte už viedli 11:6. Slovenky síce odpovedali dvoma presnými zásahmi, no náskok ich súperok narastal aj naďalej. Na konci prvého polčasu viedli už dokonca o desať gólov (10:20). Záverečné sekundy prvého dejstva vyšli lepšie Slovenkám, ktoré dvoma gólmi skorigovali polčasovú prehru na 12:20.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Slovenky síce v úvodnej desaťminútovke znížili na 16:22, v ďalších minútach ale opäť začal náskok Španielok narastať. V 50. minúte opäť viedli rozdielom desiatich gólov, o štyri minúty neskôr už dokonca 34:21. Slovenky napokon prehrali 25:36 a na turnaji tak začali vysokou prehrou.

Slovensko - Španielsko 25:36 (12:20)

Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Duplii a Kaverina (obe Ukrajina) 700 divákov.

SLOVENSKO: Kondášová, Chudovská - Trepáčová 3, Belušková, Pastoreková 1, Popovcová 9, L. Tomášechová 1, Ba. Lanczová 2, Ratvajská 1, Holincová 1, Kakaščíková, Manczal, Kóšová 2, Duranková 1, Michálková 2, Mészáros 2.

Najlepšia hráčka zápasu za SR: Lucia Tomášechová.

ŠPANIELSKO: Suarez, Wiggins - Sodelgao 4, Rebollo, Hernandez, Martinez Ruiz 4, Fernandez 2, Spugnini 3, Sobrepera 7, Palomo 1, Moles 6, Vallina 1, Espachs, Valles 2, Robles, Laguna 6.

Najlepšia hráčka zápasu za Španielsko: Janna Sobrepera Casol.