Nachádzaš sa tu:
05 aug 2017, 20:33
Ostatná aktualizácia: 05 aug 2017, 20:33
Prečítané: 399x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Metropola Zemplína sa od 10. do 20. augusta stane najdôležitejším mestom, čo sa týka dievčenskej mládežníckej hádzanej. V Michalovciach sa totiž uskutočnia majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov. Kontinentálny šampionát sa bude odohrávať v Mestskej športovej hale (základné skupiny A. a B.) a v Chemkostav aréne (základné skupiny C. a D.). Jeho vyvrcholenie je na programe v nedeľu 20. augusta, kedy sa v Chemkostav aréne uskutočnia finálové zápasy. Práve vtedy spoznáme nové kontinentálne šampiónky.

Zloženie základných skupín (prvé dva tímy postupujú do skupinovej fázy o 1. až 8. miesto, družstvá z tretieho a štvrtého miesta putujú do fázy o konečné 9. až 16. miesto)
A. skupina: Rusko, Holandsko, Nemecko, Rakúsko
B. skupina: Dánsko, Maďarsko, Chorvátsko, Čierna Hora.
C. skupina: Francúzsko, Švédsko, Rumunsko, Česká republika.
D. skupina: Nórsko, Španielsko, Srbsko, Slovensko.

Program zápasov
A. skupina (zápasy sa hrajú v Mestskej športovej hale)
Štvrtok 10. augusta: Rusko - Nemecko (13.30 hod.), Holandsko - Rakúsko (15.30 hod.).
Piatok 11. augusta: Rakúsko - Rusko (13.30 hod.), Nemecko - Holandsko (15.30 hod.).
Nedeľa 13. augusta: Rusko - Holandsko (13.30 hod.), Nemecko - Rakúsko (15.30 hod.).

B. skupina (zápasy sa hrajú v Mestskej športovej hale)
Štvrtok 10. augusta: Dánsko - Chorvátsko (17.30 hod.), Maďarsko - Čierna Hora (19.30 hod.).
Piatok 11. augusta: Čierna Hora - Dánsko (17.30 hod.), Chorvátsko - Maďarsko (19.30 hod.).
Nedeľa 13. augusta: Dánsko - Maďarsko (17.30 hod.), Chorvátsko - Čierna Hora (19.30 hod.).

C. skupina (zápasy sa hrajú v Chemkostav aréne)
Štvrtok 10. augusta: Francúzsko - Rumunsko (13.30 hod.), Švédsko - Česká republika (15.30 hod.).
Piatok 11. augusta: Česká republika - Francúzsko (13.30 hod.), Rumunsko - Švédsko (15.30 hod.).
Nedeľa 13. augusta: Francúzsko - Švédsko (13.30 hod.), Rumunsko - Česká republika (15.30 hod.)

D. skupina (zápasy sa hrajú v Chemkostav aréne)
Štvrtok 10. augusta: Slovensko - Španielsko (17.30 hod.), Nórsko - Srbsko (19.30 hod.).
Piatok 11. augusta: Slovensko - Nórsko (17.30 hod.), Srbsko - Španielsko (19.30 hod.).
Nedeľa 13. augusta: Slovensko - Srbsko (17.30 hod.), Nórsko - Španielsko (19.30 hod.).

Skupinová fáza o 1. - 8. miesto
1. skupina (postupujúce tímy z A. a B. skupiny - Mestská športová hala)
Utorok 15. augusta: A2 - B2 (17.30 hod.), 1A - 1B (19.30 hod.).
Streda 16. augusta: 2B - 1A (17.30 hod.), 1B - 2A (19.30 hod.).

2. skupina (postupujúce tímy z C. a D. skupiny - Chemkostav aréna)
Utorok 15. augusta: 2C - 2D (17.30 hod.), 1C - 1D (19.30 hod.).
Streda 16. augusta: 2D - 1C (17.30 hod.), 1D - 2C (19.30 hod.).

Skupinová fáza o 9. - 16. miesto
1. skupina (tímy z A. a B. skupiny, ktoré skončili na treťom a štvrtom mieste - Mestská športová hala)
Utorok 15. augusta: 4A - 4B (13.30 hod.), 3A - 3B (15.30 hod.).
Streda 16. augusta: 4B - 3A (13.30 hod.), 3B - 4A (15.30 hod.).

2. skupina (tímy z C. a D. skupiny, ktoré skončili na treťom a štvrtom mieste - Chemkostav aréna)
Utorok 15. augusta: 4C - 4D (13.30 hod.), 3C - 3D (15.30 hod.).
Streda 16. augusta: 4D - 3C (13.30 hod.), 3D - 4C (15.30 hod.).

Piatok 18. augusta:
Zápasy v skupine o 13. - 16. miesto (Mestská športová hala 12.30 hod. a 15.00 hod.)
Zápasy v skupine o 9. - 12. miesto (Mestská športová hala 17.30 hod. a 20.00 hod.)
Zápasy v skupine o 5. - 8. miesto (Chemkostav aréna 12.30 hod. a 15.00 hod.)
Semifinále (Chemkostav aréna 17.30 hod. a 20.00 hod.)

Sobota 19. augusta (zápasy hrané v Mestskej športovej hale)
Zápas o 15. miesto (12.30 hod.)
Zápas o 13. miesto (15.00 hod.)
Zápas o 11. miesto (17.30 hod.)
Zápas o 9. miesto (20.00 hod.)

Nedeľa 20. augusta (zápasy hrané v Chemkostav aréne)
Zápas o 7. miesto (10.00 hod.)
Zápas o 5. miesto (12.30 hod.)
Zápas o 3. miesto (15.00 hod.)
Finále (17.30 hod.)

 


Zdroj:
Noviny Zemplína, novinyzemplina.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Mladšie dorastenky - 1. kolo
piatok 15.09.2017 o --:-- hod.
ŠŠK Prešov - MHK Bytča
- predohrávka.


1. liga Staršie dorastenky - 1. kolo
piatok 15.09.2017 o --:-- hod.
ŠŠK Prešov - MHK Bytča
- predohrávka.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 2. turnaj

víkend 23. - 24.09.2017
organizuje: LEHOTA POD VTÁČNIKOM


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 1. turnaj
víkend 09. - 10.09.2017
organizuje: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE


MK ZA-TN -
Prípravka
sezóna 2017/2018 je v príprave.