17 mar 2017, 20:50
Ostatná aktualizácia: 17 mar 2017, 21:46
Prečítané: 2018x

Slovenské juniorky vstúpili v Michalovciach do turnaja 3. kvalifikačnej skupiny o postu na ME hráčok do 19 rokov v Slovinsku (27. 7. - 6. 8. 2017) prehrou. Zverenky trénera Jána Beňadika v piatkovom stretnutí nestačili na favorizované Francúzky, ktorým v Chemkostav aréne podľahli 19:27 (9:13). Mladé Slovenky sa v sobotu od 18.00 hod. pokúsia oživiť postupové nádeje v súboji s outsiderkami skupiny z Belgicka a v nedeľu v rovnakom čase nastúpia na zrejme rozhodujúci duel o jednu z dvoch miesteniek na európsky šampionát, o ktoré sa bojuje v centre Zemplína, proti rovesníčkam z Čiernej Hory.

Výsledky - kvalifikácia ME hráčok do 19 rokov v Slovinsku - 3. skupina (Michalovce/SR) - piatok 17. marec 2017:

Slovensko - Francúzsko 19:27 (9:13)

Zostava a góly SR: Furgaláková, Goboňová - Trúnková 2, Zemanovičová, Nejedlíková 1, Takáčová 1, Štefániková, L. Kovácsová, Solárová 1, Holejová 3, Bajčiová 4/2, K. Kostelná 2, Minárechová, Ušiaková 2, Vencuriková 3, Némethová

Pok. hody: 5/2 - 2/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Nastaseová a Stancová (obe Rum.), 1200 divákov

Juniorkám SR sa v úvode darilo, v 8. minúte vyhrávali 3:1, dvojgólový rozdiel v ich prospech svietil na ukazovateli skóre aj v 21. minúte (8:6). Naposledy boli vo vedení v 24. minúte (9:8), potom pri hre v oslabení dovolili Francúzkam otočiť vývoj. Tie piatimi gólmi ešte do prestávky získali náskok, ktorým položili základ úspechu v stretnutí. Po zmene strán už potvrdili svoje kvality a rozdiel ešte zdvojnásobili.

Hlasy:

Ján Beňadik (tréner junioriek SR): "Treba sa pozrieť na francúzske družstvo, ktoré bolo fyzicky vyspelejšie. Rozdiel sa naplno prejavil. Keby sme prehrali o päť gólov a nie osemgólovým rozdielom, tak by som bol spokojnejší. V sobotu máme pred sebou dôležitý duel s Belgickom, ktorý chceme už vyhrať."

Vladimíra Bajčiová (spojka junioriek SR): "Začali sme veľmi dobre, viedli sme ešte 9:8. Kým my sme nevyužili presilovku, súperky početnú výhodu zužitkovali. V dvoch presilovkách nám dali štyri góly a odskočili. Myslím si, že tento úsek hry rozhodol, lebo v druhom polčase sa už naplno prejavila fyzická a individuálna prevaha Francúzok."