01 dec 2016, 21:01
Ostatná aktualizácia: 02 dec 2016, 22:11
Prečítané: 2216x

Slovenské hádzanárske reprezentantky otvorili medzinárodný turnaj štyroch krajín v brazílskom Beléme vysokým víťazstvom. Zverenky trénera Dušana Poloza zdolali v úvodnom zápase štvrtkového programu výber Uruguaja jednoznačne 29:15 (15:6).

Hráčky SR mali od začiatku vývoj duelu pod kontrolou. Hneď išli do vedenia 3:0, neskôr 6:1 a už do polčasovej prestávky si utvorili rozhodujúci náskok. Lepšie zvládli aj druhé dejstvo, hoci v ňom už nebol až taký výrazný rozdiel v skóre.

Slovenky majú pred sebou ešte dve konfrontácie z tímy z amerického kontinentu. V piatok 2. decembra od 22.00 hod. SEČ ich preveria Kubánky a v sobotu 3. 12. si od 14.00 hod. zmerajú sily s domácimi Brazílčankami.

Výsledok - medzinárodný turnaj žien v brazílskom Beléme (1. - 3. 12. 2016) - štvrtok 1. december 2016:

Slovensko - Uruguaj 29:15 (15:6)

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - Minárčiková 6, Pastorková, Jakubisová, Mikulčík 3, Rechtorisová 2, M. Holešová 5, Klučková, M. Školková 1, M. Rajnohová 3, Kučerová 2, S. Szarková 2, A. Kostelná, Habánková 5/1

Pok. hody: 1/1 - 5/2, vylúčené: 4 - 2, 2000 divákov

Hlas:

Dušan Poloz (tréner SR): "Dnes sme sa stretli zrejme s najslabším súperom na turnaji. Bol to skôr tréningový duel. Po troch náročných súbojoch v kvalifikácii a náročnom cestovaní sme však potrebovali aj takéto stretnutie. My sme improvizovali so zostavou, viac priestoru dostali hráčky, ktoré sme menej využili na minulotýždňovej kvalifikácii. V zápase sme dali dievčatám aj určité čiastkové ciele - napríklad v obrane 0-6, ktoré sa nám úplne nepodarilo splniť. Nešlo nám to príliš ani v prechode do útoku. Vyhrali sme však prvý i druhý polčas, čo je pozitívne. Teraz si pozrieme konfrontáciu Brazílie s Kubou, aby sme mohli určiť taktiku na sobotu."

Ďalší program turnaja:

piatok 2. 12.: o 22.00 hod. Slovensko - Kuba, o 0.30 hod. (už v sobotu) Brazília - Uruguaj

sobota 3. 12.: o 14.00 hod. Brazília - Slovensko, o 16.00 hod. Kuba - Uruguaj

Zdroj:
SITA

Fotogaléria - II. Turnaj štyroch krajín (Belém, Brazília 01. - 03.12.2016): Uruguaj - SR 01.12.2016