Ostatná aktualizácia: 27 nov 2016, 17:36
Prečítané: 1486x

Reprezentácia Ukrajiny pôsobí ako veľmi dobrý kolektív. Ako sa cítite v reprezentácii?

Tak hrám tu už druhý rok. Máme trochu iný kolektív aj nových trénerov. Už predtým bol dobrý kolektív, ale teraz to je naozaj veľmi dobré.

Ako vidíte šance Ukrajiny postúpiť z júnovej baráže na MS 2017 v Nemecku?

Neviem, to je veľmi ťažké povedať. Ale určite dáme do toho všetko. Teraz sme zvládli veľmi ťažký zápas so Slovenkami, ktorý by nám mal do budúcnosti veľmi pomôcť.

Aký to bol pocit nastúpiť proti Vašim klubovým spoluhráčkam?

Bola to veľmi zaujímavá konfrontácia. Napríklad Adriana Medveďová vie kam hádžem a ja viem ako chytá, takže prišlo k pár zaujímavým situáciám. Páčil sa mi tento klubový duel, keďže aj v Michalovciach sme sa pred turnajom o tomto zápase veľa rozprávali a aj trochu žartovali.

Čo vám povedal tréner v kabíne v polčasovej prestávke zápasu so Slovenskom, keď ste prehrávali 9:13?

Aby sme bojovali. Pustili sme Slovenky do 7-gólového náskoku, potom sme sa však zlepšili, pridávali ľahké góly z protiútokov a videli sme, že to môžeme zvládnuť. V šatni nám tréner povedal, že on v nás verí, máme vo víťazstvo veriť aj my a zvládneme to. Týmto nás nabudil a na konci sme sa radovali z víťazstva.

S ktorou spoluhráčkou z Iuventy si najviac rozumiete?

So všetkými, aj s Habánkovou, Rebičovou, aj s Holešovou a Adrianou Medveďovou. Všetky sme veľmi dobré kamarátky, patrí k nám ešte aj naša pivotka Bublík (Oľga Perederyjová).