25 okt 2016, 20:44
Ostatná aktualizácia: 25 okt 2016, 20:44
Prečítané: 1391x

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa našli premožiteľky v aktuálnom ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) až v 7. kole. V jeho dohrávanom stretnutí podľahli zverenky trénera Michala Lukačína na palubovke súpera jednoznačne 20:30 (9:15).

Šláger sa od začiatku vyvíjal v prospech hráčok Mosta. Tie v 7. minúte vyhrávali 5:1 a po necelej štvrťhodine hry už 10:3. Šalianky sa v 23. minúte dotiahli na 9:12, ale v zostávajúcom čase prvého polčasu už inkasovali len ony. Keď Jeřábková v 44. minúte zvýšila na dvojciferný rozdiel 23:13, bolo v predstihu rozhodnuté. DHK Baník mal potom aj dvanásťgólový náskok, z ktorého hostky v závere čiastočne ukrojili. "Most bol dnes jednoznačne lepší. Hral agresívnejšie v útoku, my sme sa naopak ťažko presadzovali cez jeho obranu. Domáce zvíťazili zaslúžene," priznal kormidelník Dusla Lukačín, ktorého zverenky klesli na 3. priečku tabuľky. Preskočil ich práve utorkový premožiteľ. "Chceli sme si zlepšiť náladu po víkendovom vyradení v Pohári EHF. Stretnutie sme zvládli veľmi dobre takticky. Myslím si, že výsledok zodpovedá priebehu hry," skonštatoval po výhre nad Šaľou spokojný slovenský tréner úradujúceho masjtra ČR Peter Dávid.

Hádzaná - WHIL (Women's Handball International League) 2016/2017 - dohrávka 7. kola - utorok 25. október 2016:

DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šaľa 30:20 (15:9)

Najviac gólov: Kovářová 5, Dvořáková, Jeřábková, S. Szarková a L. Mikulčík po 4 - Bujnochová 5, Pócsíková 5/3, Perczeová, Tulipánová a Veselková po 2

Pok. hody: 1/0 - 5/3, vylúčené: 7 - 1, rozhodovali: Pavlát a Točík (obaja ČR), 755 divákov