23 okt 2016, 19:27
Ostatná aktualizácia: 23 okt 2016, 19:27
Prečítané: 1322x

Hádzanárky Iuventy Michalovce s veľkým prehľadom zvládli dvojzápas 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien 2016/2017. Zverenky trénera Františka Urbana zvíťazili nad rumunským CSM Ploješť v oboch dueloch. V sobotňajšom prvom stretnutí 43:19 (24:6) a v nedeľu v odvete, ktoré sa na základe dohody oboch klubov tiež hrala v Chemkostav aréne, vyhrali ešte jednoznačnejšie 49:14 (22:5).

Zemplínčankám sa prvýkrát podarilo prejsť cez rumunskú prekážku na európskej scéne, v minulosti stroskotali na Rapide Bukurešť a Corone Brašov.

Na ceste do skupinovej fázy Pohára EHF potrebujú michalovské hádzanárky prekonať ešte jedného súpera, ktorého meno sa dozvedia na žrebovaní v utorok 25. októbra.

Výsledok - Pohár EHF žien 2016/2017 - kvalifikácia - 2. kolo - odveta:

Iuventa Michalovce (SR) - CSM Ploješť (Rum.) 49:14 (22:5) - prvý zápas 43:19, do 3. kola postúpila Iuventa

Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Medveďová - Černovová 1, M. Holešová 11, B. Štefániková, M. Rebičová 3, S. Nagyová 1, V. Habánková 6/1, Levčenková 12/4, Schusterová, Wollingerová 3, Dziurová, Dubovcovová 2, Bajčiová 3, Perederijová 7

Najviac gólov za Ploješť: Marinová 6/1

pok. hody: 5/5 - 4/3, vylúčené: 3 - 9, rozhodovali: Jovič a Arnautovič (obaja Bosna a Herceg.), 300 divákov

Aj odveta sa hrala jednoznačne v réžii Iuventy. Domáce vyhrali úvodnú desaťminútovku 7:2, po štvrťhodiny hry viedli už dvojciferným rozdielom 13:3. V druhej polovici I. dejstva zvýšili Michalovčanky svoj náskok o ďalších sedem gólov na polčasových 22:5. Slovenský šampión nešetril svojho súpera ani po zmene strán. Levčenková upravila v 34. minúte 25:5, Perederijová v 46. minúte zvýšila na tridsaťgólový rozdiel (37:7). Iuventa smerovala za dosiahnutím 50-gólovej méty. Bajčiová tesne pred koncom skórovala na 49:13, v zostávajúcich sekundách už domáce nemali príležitosť streliť jubilejný gól. Naopak, tesne pred záverečným klaksónom ešte raz inkasovali.