22 okt 2016, 17:55
Ostatná aktualizácia: 22 okt 2016, 17:55
Prečítané: 1484x

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú už po prvom zápase2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien 2016/2017 prakticky istotu postupu. Zverenky trénera Františka Urbana zvíťazili v sobotu nad rumunským CSM Ploješť, ktorý figuroval v zápise o stretnutí ako domáci tím, ale hralo sa po dohode klubov v centre Zemplína, vysoko 43:19 (24:6). Odveta sa bude hrať v nedeľu 23. októbra so začiatkom o 15.00 hod. opäť v michalovskej Chemkostav aréne.

Výsledok - Pohár EHF žien 2016/2017 - kvalifikácia - 2. kolo - prvý zápas (odveta 23. 10. o 15.00 hod.):

CSM Ploješť (Rum.) - Iuventa Michalovce (SR) 19:43 (6:24), hralo sa v Michalovciach

Najviac gólov za Ploješť: Serbanová 6, Mihartová 5

Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Medveďová - Černovová 2, M. Holešová 3, Štefániková 1, M. Rebičová 4, S. Nagyová 2, V. Habánková 2, Levčenková 6/1, Schusterová 1, Wollingerová 2, Dziurová 5, Dubovcovová 6, Bajčiová 5/1, Perederijová 4

pok. hody: 1/0 - 2/2, vylúčené: 6 - 6, ČK: 54. Stateová (Ploješť) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Jovič a Arnautovič (obaja Bosna a Herceg.), 600 divákov

Od začiatku to bolo hra mačky s myšou. Iuventa v stretnutí tímov rozdielnej kvalitatívnej úrovne diktovala tempo. Úvodnú desaťminútovku vyhrala 8:0, až potom prvýkrát inkasovala. Dvojciferného rozdielu sa diváci dočkali už v 13. minúte, keď Habánková upravila na 12:2. O osude duelu bolo rozhodnuté už po I. polčase, po ktorom svietil na ukazovateli skóre priepastný rozdiel 24:6.

Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani po zmene strán, aj keď Michalovčanky nezvyšovali rozdiel v skóre v takom tempe ako v prvej tridsaťminútovke. Rebičovej gól v 47. minúte znamenal vedenie Zemplínčaniek 35:15. Tie v zostávajúcej necelej štvťhodine ešte mierne zvýšili svoj náskok a napokon vyhrali 43:19.