07 okt 2016, 20:08
Ostatná aktualizácia: 07 okt 2016, 21:17
Prečítané: 1393x

Hádzanárske reprezentantky Slovenska prehrali v piatkovom semifinálovom stretnutí na medzinárodnom turnaji žien v poľskej Zielonej Góre s domácim národným tímom jednoznačne 18:28 (10:13) a prišli o šancu bojovať o prvenstvo na podujatí. Slovenky pripravujúce sa novembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2017 budú hrať v sobotu od 13.30 hod. o konečné 3. miesto. Ich súperkami budú Islanďanky, ktoré podľahli v úvodnom semifinále Švédkam tiež hladko 23:33 (12:20). Finále Poľsko - Švédsko je na programe od 15.30 hod.

Poľky išli do vedenia 2:0, zo Sloveniek sa ako prvá presadila Školková, ktorá v 5. minúte znížila na 1:2. Vzápätí si kouč Poloz zobral oddychový čas. Po ňom prišli chvíle Pastorkovej, ktorá skórovala trikrát a v 8. minúte prvýkrát naklonila stav na slovenskú stranu (4:3). Poľky však potom zo 4:5 otočili na 10:5 v 17. minúte. Osemminútovku bez gólu ukončila v 18. minúte Školková a vzápätí presne trafila aj Jakubisová (7:10). Slovenské hráčky išli do záverečnej päťminútovky I. polčasu s dvojgólovým mankom (9:11). Habánková mohla znížiť na rozdiel jediného gólu, ale zaváhala z pokutového hodu a na druhe strane Kudłaczová-Glocová tesne pred prestávkou zvýšila vedenie domácich na 13:10.

Poľky po zmene strán zveľadili svoj náskok, v 42. minúte Achruková upravila už na 18:12. Ich súperky sa len s námahou presadzovali v útoku, o čom svedčia len štyri góly za 19 minút hry v druhom polčase (14:22). Potom skórovali Jakubisová s Klučkovou, ale ani to nenakoplo slovenské družstvo k obratu vo vývoji. Poľský tím trestal zaváhania súpera a napokon dosiahol až dvojciferné víťazstvo 28:18.

Dušan Poloz (tréner žien SR): "Prehra o desať gólov je nepríjemná, z hernej stránky sme podali zlý výkon. S úspešnosťou streľby len 41 percent a pri 16 technických chybách sa nedá vyhrať zápas. Prvý polčas sme nemuseli zaostávať o tri góly, pokojne mohol byť pred prestávkou remízový stav, ale ušla nám záverečná päťminútovka. V druhom dejstve sme hernou nedisciplinovanosťou nechali odskočiť súperky ešte výraznejšie a pokazili sme si celý duel, čo ma mrzí. Vieme, kde nás tlačí topánka. Fyzická kondícia i výkony nie sú dobré, ale pokúsime sa s tým niečo urobiť a v sobotu sa chceme predviesť v podstatne lepšom svetle."

Výsledky - medzinárodný turnaj v hádzanej žien - semifinále - piatok 7. október 2016:

Švédsko - Island 33:23 (20:12)

Poľsko - Slovensko 28:18 (13:10)

Najviac gólov za Poľsko: Grzybová 5

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - E. Minárčiková 1, Pastorková 4, Jakubisová 3, Mikulčík, Rechtorisová 1, L. Klučková 1, M. Školková 3, M. Rajnohová, Kučerová 3, A. Kostelná, M. Rebičová 1, V. Habánková 1, M. Bačíková

pok. hody: 3/3 - 2/0, vylúčené: 4 - 4